Andreas Seppi se nerozloučí ve stylu, v jakém by chtěl. Může za to Italská tenisová federace

Zdroj fotky: Getty Images

Andreas Seppi se loučí s profesionální kariérou a na konci října na challengeru v Ortisei ho čeká poslední turnaj. Bývalý nejlepší italský tenista však neprožívá rozlučku, jakou si představoval. Ani na jednom domácím turnaji ATP nedostal divokou kartu. V čem je problém?

Bývalý 18. hráč světa a italská jednička na konci sezón 2008, 2009, 2011 a 2012 Andreas Seppi se rozhodl ve třiceti osmi letech skončit s tenisem. Letošní sezóna pro něj byla velice náročná, protože se potýkal s pravidelnými zdravotními obtížemi. To mělo za následek mnohem menší čas strávený na kurtu.

Během tohoto roku zaznamenal pouze dvě vítězství na ATP a celkovou bilanci, včetně turnajů nižší kategorie, má 15 výher a 20 proher. O tom, že přichází konec, začal přemýšlet poté, co vypadl ve třetím kole kvalifikace US Open. "Bohužel už nedokážu odehrát tři nebo čtyři zápasy za sebou," zmínil v rozhovoru pro SportNews.

"Byla to náročná sezóna, hlavně z hlediska mé fyzické kondice. Spoustu zranění, málo souvislého tréninku. Uvědomil jsem si, že moje tělo nemůže déle snášet určité úsilí a rozhodl jsem se, že turnaj v Ortisei bude můj poslední turnaj v pozici profesionála."

Rozlučka na ATP zhacena Italskou tenisovou federací

Letos mohl italský veterán využit jedinečné příležitosti na plnohodnotnou rozlučku. Díky rozhodnutí ATP neuskutečnit opět turnaje v Číně, přibyly podniky v Evropě. Konkrétně rovnou dva betonové v italských metropolích Florencie a Neapol. Podniků v Itálii totiž běžně příliš není. Kromě tradičního antukového Masters v Římě, NextGen Finals v Miláně a nově od minulého roku Turnaje mistrů v Turíně byla v kalendáři pouze jedna další akce, ATP 250 v Parmě. Ta se letos do kalendáře nedostala, ale přibyly již zmíněné dvě novinky. Pro italský tenis je to zasloužená odměna. Šanci zahrát si na okruhu tak mohli dostat ve Florencii i Neapoli mladí hráči.

Žádost o volnou kartu na oba podniky poslal i veterán, který toho dokázal hodně pro italský tenis i daviscupový výběr své rodné země. "Rád bych si zahrál na turnajích ve Florencii a Neapoli, abych se rozloučil s profesionálním tenisem. Bohužel mi to Italská tenisová federace nedovolila," napsal na svém instagramu. "Dát divokou kartu končícímu hráči by bylo plýtvání," zmínil jako důvod řečený od národního svazu, kvůli kterému volnou kartu do hlavní soutěže nedostal.

Ve Florencii konec v kvalifikaci, Neapol bez něj

Andreas Seppi si tak musel účast v soutěži zasloužit v kvalifikačních bojích. Do prvního zápasu dostal velmi těžkého soupeře. 24letý Švéd Mikael Ymer, hráč z konce první stovky, prožil skvělý týden, který nastartoval právě vyhraným duelem 7:5, 6:3 nad Seppim. Následně zvládl další čtyři duely a padl až v semifinále s Američanem Jeffreym Johnem Wolfem.

Předposlední zastávkou v jeho životě profesionála měla být Neapol, ale do kvalifikace jít nechtěl a volnou kartu na jeho úkor dostali mladíci Luca Nardi a Flavio Cobolli.

Nelibost projevili fanoušci i Seppiho kolegové

Hráč, který se od roku 2005 až do konce druhého desetiletí držel v TOP 100, rozpoutal ve veřejném prostoru bohatou diskuzi. Většina považuje situaci za velice nerespektující k dlouhodobému členovi nejlepší světové dvacítky.

"To je prostě k vytočení. Odehrál 27 zápasů v Davis Cupu, 3 olympijské turnaje za Italskou tenisovou federaci. Celkem neuctivé od nich za tu kariéru a oddanost," napsal jeden z tenisových fanoušků na Twitteru.

"Andreas Seppi nedostal divokou kartu na podnik Tour v Itálii, aby mohl ukončit kariéru. To je fakt vtip. Ten kluk měl fantastickou kariéru, reprezentoval svoji zemi na Davis Cupu, olympijských hrách a Italská federace mu nemůže dát volnou kartu? Dost ubohé." vyjádřil se na Twitteru australský tenista John Millman.

Challenger v Ortisei, kde proběhne rozlučka, se uskuteční od 24. do 30. října.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full