Andrey Rublev napsal po výhře v Turíně na kameru protiválečný vzkaz

Zdroj fotky: Getty Images

Turín byl včera svědky neskutečné bitvy. Andrey Rublev s krajanem Daniilem Medvedevem se rvali o první vítězství v základní skupině dvě a půl hodiny. Šílený zápas nakonec opanoval níže postavený Rublev. Po zápase vyjádřil nesouhlas s aktuální situací na Ukrajině.

Padesátá výhra roku 

Andrey Rublev se na Turnaj mistrů kvalifikoval po vydařené sezóně. Letos dokázal vyhrát turnaje v Marseille, Dubaji, Bělehradu a Gijónu. Tento rok se na TM dostal do stejné skupiny jako Djokovič, Tsitsipas a Medveděv. Poslední jmenovaný byl jeho prvním soupeřem.

Rublev se poměrně brzy dostal do vedení s breakem. Za stavu 5-3 ale nedokázal ukončit set, a proto musel rozhodnout tiebreak. Čtvrtfinalista letošního US Open v něm nedokázal využít sedm setballů a sada se nakonec stala kořistí Medveděva. Ten ji vyhrál poměrem 9-7. Andrey dokázal prolomit podání Medveděva i ve druhém dějství, dokonce dvakrát, a srovnal stav na 1-1.

Rozhodující sada byla stejně napínavá jako ta první. Jediným rozdílem bylo to, že ani jeden z hráčů nepřišel o servis. Utkání tedy musel rozhodnout tiebreak. Vítězem se stal Andrey Rublev. Zkrácenou hru vyhrál poměrem 9-7 po využití pátého matchballu. Jeho dalším soupeřem bude Novak Djokovič. Pro ruského tenistu je to padesátá výhra v letošním roce.

Vyjádření nesouhlasu s válkou 

Andrey po proměnění matchballu padl vyčerpáním na zem. Následně ale na sebe upoutal pozornost něčím důležitějším, než je výhra. Po každém zápase se vítězové podepisují na televizní kamery. Rublev tentokrát vzal fixu a místo podpisu na kameru napsal "Mír, mír, mír. To je vše, co potřebujeme." Je jisté, že vzkaz měl odkazovat na stále aktuální válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou.

Není to ale poprvé, co Andrey Rublev udělal takové gesto. Na turnaji v Dubaji, který letos vyhrál, na kameru napsal "Prosím, žádnou válku." Bylo to přitom pár dní poté, co vše začalo. Od té doby jsou ruští a běloruští tenisté nuceni hrát pod neutrální vlajkou. Mohla by tato gesta ruského tenisty zlepšit vztah mezi ním a jeho ukrajinskými kolegy?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

  1. Rublova mám rád, právě pro to, že jako málokterý "ruský" tenista to dá najevo, že nesouhlasí.. Je to na něm znát, jak ho to mrzí, že ta válka vůbec je. Rublov je u mne borec.

  2. Protiválečný není totéž jako protiruský vzkaz, jak to zde rádi někteří interpretují.

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full