Andrey Rublev nesouhlasí se zákazem účasti ve Wimbledonu

Zdroj fotky: Getty Images

Vedení Wimbledonu v polovině tohoto týdne rozhodlo o zákazu účasti ruských a běloruských tenistů na turnaji. Toto rozhodnutí uvítali ukrajinští tenisté, kteří pro tyto hráče požadovali nějaké omezení. Najdou se zde ale i tací, kteří toto rozhodnutí odsuzují. Jedním z těch hráčů je Andrey Rublev. Co si o zákazu myslí?

"Je to diskriminace," mrzí Rubleva

Rublev momentálně startuje na turnaji ATP 250 v Bělehradu. Plní zde roli nasazené dvojky, a proto do zápasu nastoupil až ve druhém kole. V něm ho potrápil Jiří Lehečka, kterého Rublev nakonec porazil po setech 4-6, 7-6, 6-2. Dnes Rubleva čeká boj o postup do semifinále proti Japonci Danielovi.

Tento týden ve středu se navíc kvůli válce na Ukrajině definitivně rozhodlo o zákazu účasti ruských a běloruských tenistů ve Wimbledonu. Toto rozhodnutí organizátorů, které se týká i Andreye Rubleva, mladý Rus nechápe.

"To, co se děje, je naprostá diskriminace proti nám. Důvod, který uvedli, nedává smysl. Není to logické. To, že zakáží účast Rusům a Bělorusům, nic nezmění. Větší smysl by dávalo, kdyby turnaj daroval veškeré zisky na humanitární pomoc rodinám a dětem, které to potřebují a které se trápí," řekl Rublev médiím.

"Myslím, že takový krok by měl velký vliv. Tenis by v tom případě byl první, a podle mě také jediný sport, ze kterého by vzešl tak velký dar."

Osmý hráč světa není jediný, kdo nesouhlasí se zákazem

K této situaci se vyjádřila spousta tenisových osobností. Se zákazem nesouhlasilo několik současných, ale i bývalých tenisových hráčů. Mezi nimi se objevila jména jako Novak Djokovič, John Millman, Martina Navrátilová nebo Billie Jean King.

"Jedním z principů WTA bylo, že jakékoliv děvče, které bude mít kvalitu, bude mít možnost hrát. Souhlasila jsem s tím v roce 1973 a souhlasím s tím i dnes. Nemohu podpořit suspendaci sportovců z turnaje kvůli jejich příslušnosti," řekla Billie Jean King.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full