Andy Murray nahlas přemýšlí o konci kariéry

Zdroj fotky: Getty Images

Dvojnásobný olympijský šampion se po brzkém vypadnutí z generálky US Open rozpovídal o stále větších zdravotních problémech. Nahlas začal polemizovat i o konci kariéry, kdy však řekne na kurtu své poslední sbohem zatím není jasné.

Tenisový svět nevěřil, že se Murray po náročné operaci kyčlí zvládne vrátit zpět do turnajového kolotoče. Opak byl pravdou a po sedmi měsících nastoupil k tkání v singlu. V Cincinnati však padl v prvním kole. Na první výhru po zranění si musel počkat až na čínskou část tour, kdy přetlačil Sandgrena.

Od té doby si na okruhu připsal jeden pohár pro vítěze, a to z Antwerp v roce 2019. Dvakrát pak zakončil turnaj s trofejí pro poraženého finalistu.

Poslední týdny však sám trojnásobný grandslamový šampion přiznal, že už to není ono a zužuje jej zranění.

Naposledy prohrál ve druhém kole proti krajanovi Norriemu. Na tiskové konferenci pak dostal otázku, jestli už plánuje odchod z Tour. „To je hodně těžká otázka. Samozřejmě, když jsem měl před pár lety problémy se zraněním a nevěděl jsem, jestli budu moci hrát, tak jsem si vždycky představoval, že ukončím kariéru doma v Británii. Ale když jsem odehrál těžký zápas na Australian Open, tak jsem řekl svému týmu, jestli to byl poslední zápas a už nebudu moci hrát, tak jsem víc než spokojený. Byla tam totiž úžasná atmosféra, byl to skvělý zápas, bojoval jsem až do konce, až jsem doslova, v podstatě nemohl chodit na konci a nechal jsem všechno venku na kurtu,“ rozpovídal se Murray o zápase, po kterém následovala důležitá operace kyčlí.

„Myslím, že když tenista oznámí konec kariéry dopředu, tak je to pak psychicky hodně těžké. Pro něj i pro soupeře. Takže já teď opravu nevím, jak to udělám. Uvidím, jestli oznámím konec, nebo prostě přestanu hrát,“ odpověděl skotský tenista.

Zároveň přiznal, že jej trápí i zdravotní trable

„Myslím, že v podstatě každý tenista se ve své kariéře dostal křeče během zápasu, obzvlášť v takových podmínkách, které jsme měli my v Newportu, Washingtonu a tady v Cincinnati. Problém je, že se mi to teď děje hodně často. Sice jsem v minulosti zažil křeče, ale teď se to děje téměř pořád,“ postěžoval si na problémy, které jeho hru hodně ovlivňují.

„Je to pro mě velká starost a něco, co musím řešit. Nikdo přesně neví, proč se křeče objevují. Existuje mnoho důvodů, ať už je to hydratace, ať už je to jídlo, ať už je to únava a další věci. Nyní je potřeba zkusit pochopit, co se ve mně děje a co je špatně.“

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full