Andy Murray: Pokud uvidím progres, budu pokračovat

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá světová jednička Andy Murray se již několik let snaží o návrat. Psal se rok 2017, když se naposledy trojnásobný grandslamový šampión vyhříval v TOP 10. Od té doby si prošel především problémy s kyčlí, ale svůj návrat nevzdal a po dobrých výsledcích v uplynulé době je odhodlaný bojovat dále.

Andy Murray a výčet jeho úspěchů dává tak dlouhý seznam, že by z něj vznikla pěkná kniha. Přeci jen byl světovou jedničkou 41 týdnů a třikrát vyhrál Grand Slam (dvakrát Wimbledon a jednou US Open). Další úspěchy přidal s týmem Velké Británie, když opanoval Davisův pohár v roce 2015 a připsal si i dva zlaté triumfy na olympiádách v Londýně a Riu. Mezi lety 2012 až 2016 Brita řada lidí připojila k velké trojce a vzniklo tak označení BIG 4. Rok 2016 přinesl skvělé momenty, ale pak přišly problémy s kyčlí a dvě operace, po kterých se stále snaží o návrat.

Definitivní návrat do širší špičky?

Britský tenista sice vyhrál, po svém návratu, turnaj na okruhu ATP v roce 2019, když ve finále porazil po zranění kolene se zpátky do špičky vracejícího Stana Wawrinku, ale další roky však nevypadaly vůbec slibně. Až v letošním roce přišel průlom. Andy postoupil do finále na hardu v Sydney a před domácím Grand Slamem na trávě ve Stuttgartu, turnaji ATP 500. Na Wimbledonu hrál coby hráč TOP 50 a nebýt lehčích zdravotních problémů v Queen's Clubu, bojoval o nasazení v Londýně.

Wimbledonské zklamání?

První kolo proti Australanu Jamesu Duckworthovi zvládl v pohodě ve čtyřech sadách. Ve druhém kole však narazil na nasazeného hráče a současného rekordmana v počtu es Američana Johna Isnera. Turnajová dvacítka neztratila ani jednou servis a možná překvapivě i dvakrát slavila úspěch na returnu. "Není tajemstvím, že nejsem lepší tenista než Andy Murray. Možná jsem byl dnes jen o něco lepší než on," komentoval po výhře John Isner, který se omluvil Británii za vyřazení jejich domácího favorita. Tuto roli nakonec skvěle splnil v současnosti nejvýše postavený Brit Cameron Norrie.

Prodloužená v Newportu

Andy Murray a hra na trávě je spojení, které platí. Brit proto prodloužil svoji travnatou sezónu a vycestoval na 250ku do amerického Newportu. V prvním kole povolil pouhé dva gemy Samu Querreymu, který taktéž na trávě předvádí svůj nejlepší tenis. Ve třech setech následně přehrál kvalifikanta a vítěze mužské čtyřhry z Wimbledonu Australana Maxe Purcella. Do dalšího kola ho ve čtvrtfinále nepustil Kazach Alexander Bublik, který se probojoval v Newportu, i díky této výhře, do finále. Pro oba hráče to byl letos čtvrtý vzájemný střet, jehož bilance je vyrovnaná 2-2.

"Byl jsem zklamaný. První set rozhodlo pár míčků a v druhém jsem měl několik příležitostí. Ale myslím si, že hrál velmi pěkný zápas," zmínil po porážce Andy Murray, 37. hráč sezónního žebříčku. Nyní se těší na tvrdý povrch a US Open. "Travnatá sezóna přinesla dobré, ale i těžké momenty. Zápas v Newportu a prohra na Wimbledonu byly pro mě zklamáním a velmi frustrující, ale také jsem zaznamenal svá nejlepší vítězství ve Stuttgartu. Bylo to tedy dost nahoru a dolů, avšak v součtu vidím pokrok a pokusím se ho udržet přes letní turnaje na tvrdém povrchu." Nyní má v plánu účast na podniku 250 v Atlantě a ATP 500 ve Washingtonu.

"Chci se nadále zlepšovat. Pokud uvidím neustálé zlepšení, budu pokračovat ve hraní," vyjádřil se 35letý tenista o své budoucnosti na okruhu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full