Andy Murray se vyjádřil k incidentu Osaky v Indian Wells

Zdroj fotky: Getty Images

Andy Murray se včera na tiskové konferenci vyjádřil k tomu, k čemu došlo během zápasu japonské tenistky Naomi Osaky. Ta v zápase druhého kola schytala debakl od Veroniky Kudermetové. Její výkon byl ale ovlivněn nevhodným chováním jednoho z diváků. Grandslamový šampion dal japonské tenistce radu a vyjádřil se k vyrušování zápasů diváky.

Debakl způsobený nevhodným chováním

Zápas druhého kola mezi Naomi Osakou a Veronikou Kudermetovou nezačal nejlépe. Na samém úvodu se z publika ozval výkřik: “Naomi, jsi marná!” To Japonku velmi zasáhlo a ovlivnilo její výkon. Ruska ji porazila hladce po setech 6-0, 6-4 a postoupila tak do třetího kola.

Po zápase Osaka promluvila k publiku a připomněla incident sester Williamsových. Ty poté, co byly v roce 2001 vybučeny, turnaj dlouhou dobu bojkotovaly.

Pro Naomi byl tento zážitek nepříjemný také z toho důvodu, že se od loňského Roland Garros potýká s psychickými problémy. Kvůli nim vynechala celou travnatou část sezóny a vrátila se až na olympiádě. Následně odehrála pouze turnaje v Cincinnati a US Open. Tím pro ni sezóna skončila a na kurtech se objevila až letos v lednu.

Co si o tom myslí britská legenda? 

K incidentu se jako jeden z prvních vyjádřil Andy Murray na tiskové konferenci: “Je to složité. Často to vidím, když sleduji různé sporty, ne tak často v tenise... Když se dívám na fotbal a hráč vhazuje nebo jde zahrát rohový kop, fanoušci na něj pokřikují. Vždy jsem si říkal, jak takové chování může být dovolené? Prostě to nemůžete udělat. Kdybyste se takto chovali ke konkrétní osobě na ulici, nebude to tolerované."

"Za svoji kariéru jsem hrál zápasy, kde byla pokaždé jiná atmosféra. Někdy si řeknete, že to není v pořádku. Chcete, aby ti lidé co přišli, hráče podporovali a nedělali jim to ještě složitější. Vždy to ale byla a bude součást všech sportů," vyjádřil se Murray.

A co řekl na adresu Japonky? "S Naomi soucítím. Chápu, že ji to hodně zasáhlo, ale je to něco, co je součástí sportu. Musíme na to být připraveni a být schopni to tolerovat, protože se to děje pravidelně ve všech sportech."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full