Andy Murray věnuje výdělek na pomoc dětem na Ukrajině

Zdroj fotky: Tom Dymond, UNICEF UK

Bývalá světová jednička Andy Murray se rozhodl po zbytek roku věnovat veškeré své výdělky z tenisu britské odnoži humanitární organizace UNICEF na pomoc dětem na Ukrajině. Murray je ambasadorem UNICEF ve Velké Británii od roku 2016, přičemž jejím aktivním podporovatelem se stal již v roce 2014.

Veškerý výdělek na pomoc ukrajinským dětem

Už téměř dva týdny zmítá válečný konflikt Ukrajinou poté, co Ruská federace napadla svého západního souseda. Mnozí tenisté se od počátku invaze rozhodli pomoci Ukrajině a jejím obyvatelům. Například Elina Svitolina, která sama z Ukrajiny pochází, se rozhodla rozdělit svůj celý příjem z tenisu mezi několik aktérů. Konkrétně jde o různé humanitární organizace, a také o ukrajinskou armádu, kterou Ukrajinka podporuje v jejím boji proti Rusku. Mezi posledními z hráčů, jež k podobnému kroku přistoupili, je Andy Murray. Někdejší nejlepší hráč planety věnuje veškerý svůj tenisový výdělek organizaci UNICEF UK (britské odnoži Dětského fondu Organizace spojených národů) na zajištění pomoci dětem na Ukrajině. A to po zbytek celého letošního roku.

"Přes 7.5 miliónů dětí jsou v ohrožení kvůli eskalujícímu konfliktu na Ukrajině, proto spolupracuji s UNICEF UK na pomoci s dodáváním zdravotnického materiálu a sad pro rozvoj v raném dětství," napsal ve svém příspěvku na Twitteru Murray. "UNICEF pracuje na zpřístupnění výuky pro vysídlené děti, a zároveň podporuje renovace poničených škol společně s nahrazením jejich vybavení a nábytku," dodal následně 34letý Skot. Ve svém posledním příspěvku zdůraznil, že děti na Ukrajině si zaslouží mír, a to nyní.

Dlouhodobě charitativně aktivní

Není to přitom zdaleka první charitativní krok, který Murray udělal. UNICEF aktivně podporoval již od roku 2014 a jeho ambasadorem ve Velké Británii se následně stal v roce 2016. Ve stejném roce například uspořádal exhibici, na které se vybralo kolem 305 000 britských liber pro UNICEF. To je v přepočtu něco přes 9.3 miliónů korun. Skot je také ambasadorem pro Světový fond na ochranu přírody (WWF) podporující boj proti pytlačení a ilegálnímu obchodu se zvířaty. Navíc se také během své kariéry zapojil do boje proti malárii v Africe nebo rakovině (např. akce Rally Against Cancer v roce 2013, na které se podílel i Ivan Lendl či Tomáš Berdych). Za své charitativní činy získal v roce 2014 Humanitární cenu Arthura Ashe.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full