Andy Murray věří, že dokáže znovu opanovat Wimbledon

Zdroj fotky: Getty Images

Trojnásobný grandslamový šampion, Andy Murray, se v posledních letech potýkal s mnoha zdravotními komplikacemi. Tyto potíže jej velmi výrazně brzdily v rozletu a zisku dalších trofejí. Nyní se britská legenda rozpovídala o budoucnosti.

Někdejší světová jednička se na Wimbledonu 2017 dostala až do čtvrtfinále. Od té doby však na výraznější průnik v hlavní soutěži jednoho z turnajů velké čtyřky čeká.

Před letošní sezonou avizoval, že se chce plně zaměřit na trávu. Nakonec se probojoval do dvou finálových zápasů. Nejprve bojoval o titul v Sydney, kde jej překonal Karacev. Druhé finále si připsal nedávno. Na travnatém povrchu ve Stuttgartu však nestačil na výborného Berrettiniho.

Poté vynechal svůj milovaný turnaj v Queensu. Postihly jej totiž problémy s břišním svalstvem. „Zranění se lepší, ale pořád to není perfektní. Trénuji, ale pořád mě to limituje při některých úderech,“ vyjádřil se Murray v úvodu týdne.

Již dříve rodák Glasgow přiznal, že pokud by necítil, že může v All England Clubu zvednout trofej nad hlavu, tak by kariéru ukončil. „Vím, že to bude těžší a těžší Wimbledon vyhrát. Před pěti, šesti lety to vypadalo lépe. Ale pořád věřím a hodně tvrdě trénuji, abych svého cíle dosáhl. Bude to neskutečně těžké, vím to, ale vím, že mám v sobě pořád skvělý tenis,“ rozpovídal se dvojnásobný olympijský šampion před startem tradičního podniku.

Murray se v prvním kole letošního Wimbledonu utká s Australanem Jamesem Duckworthem. Společně se na okruhu setkali dvakrát a Skot byl v obou případech úspěšný. Nejprve svého soka porazil na US Open 2018 ve čtyřech setech. O rok později se utkali v Brisbane, kde Murray svému sokovi nepovolil ani jeden set.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full