Anett Kontaveit ukončila kariéru, zranění zad si vyžádalo tu nejvyšší daň

Zdroj fotky: Getty Images

Od loňského podzimu se Anett Kontaveit trápí se zraněním zad, které výrazně ovlivnilo konec loňského roku i letošní sezónu. Přetrvávající problémy jsou ale mnohem vážnější než jsme si mysleli. Estonská tenistka byla nucena ukončit profesionální kariéru.

Předčasný odchod do důchodu

Zdravotní problémy se zády se projevili poprvé minulý rok v Ostravě. Tehdy Anett Kontaveit vzdala utkání 2. kola proti Tereze Martincové. Po tomto turnaji se rozhodla pro předčasné ukončení sezóny. Přišla tedy o body ze tří vyhraných turnajů a také neobhájila finále z Turnaje mistryň.

Estonka ani letos nepodávala dobré výsledky. Za celou sezónu zaznamenala šest vítězství a osm porážek na okruhu WTA. Po skrečování zápasu v Abu Dhabí se na kurtech neukázala další dva měsíce. Zranění zad ji stále limituje a tak byla nucena k ukončení profesionální kariéry. Smutnou zprávu oznámila dnes na sociálních sítích.

„Dnes oznamuji, že končím svou profesionální sportovní kariéru. Po několika návštěvách doktora a po konzultacích s mým lékařským týmem mi bylo sděleno, že mám degeneraci plotének v zádech. To mi nedovoluje naplno trénovat a pokračovat v soutěžení na nejvyšší úrovni. Jsem připravena na nové výzvy, které přijdou po mém posledním vystoupení v roli profesionální tenistky," informovala Anett Kontaveit.

Fanoušci budou moci Estonku naposledy vidět ve Wimbledonu, kde se svou kariérou oficiálně rozloučí.

Světová dvojka a finalistka Turnaje mistryň

Anett Kontaveit za svou kariéru zažila mnoho úspěchů. Vyhrála celkem šest turnajů na okruhu WTA. Z toho čtyři v roce 2021. Tehdy se současně poprvé dostala do TOP 10. Nejvýše byla umístěna na 2. místě světového žebříčku. To se zatím žádné další hráčce nebo hráči z Estonska nepovedlo.

Mezi další úspěchy se řadí také postup do finále Turnaje mistryň v roce 2021. Na grandslamu byla nejdále ve čtvrtfinále na Australian Open v roce 2020. V Paříži a New Yorku si zahrála osmifinále a ve Wimbledonu je jejím maximem 3. kolo. To může letos ještě naposledy vylepšit.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full