Arthur Rinderknech v Gijónu odvrátil devět matchballů a vyzrál na favorita

Zdroj fotky: Getty Images

Francouz Arthur Rinderknech měl při svém včerejším čtvrtfinálovém zápase v Gijónu plné ruce práce. S favorizovaným Pablem Carrenem Bustou prohrával. Zápas dokázal otočit a vyhrát. Unikátní na tomto obratu bylo to, že odvrátil celkem devět matchballů soupeře.

Třetí čtvrtfinále ve třech týdnech 

Arthur Rinderknech se tento týden rozhodl zúčastnit turnaje ve španělském Gijónu. Ve dvou setech porazil Tabernera a následně i krajana Lestienneho. Tomu tak oplatil porážku z finále na challengeru ve Vancouveru. Postoupil do třetího čtvrtfinále v řadě. Na předchozích dvou turnajích v Métách a v Tel Avivu pokaždé prohrál ve dvou setech.

Drama až do samého konce 

Tentokrát se utkal s druhým nasazeným a rodákem z Gijónu Pablem Carrenem Bustou. Nečekal ho tedy jednoduchý zápas. První set byl kořistí favorizovaného Španěla. Ten jej vyhrál díky ztracenému podání Francouze v sedmé hře. Druhou sadu získal Rinderknech, který prolomil podání Pabla hned ve druhé hře. Rozhodovat tak muselo třetí dějství.

Diváky v hale čekalo pořádné drama. Oba hráči si drželi svá podání. Jediné dvě breakballové šance, které zároveň byly i matchbally, si vypracoval Pablo v desáté hře. Arthur Rinderknech je ale odvrátil a zápas dospěl do tiebreaku. Tam o další matchbally nebyla nouze. Oba hráči je odvraceli jak na běžícím páse. Tím šťastnějším byl nakonec Francouz.

Vyhrál po setech 4-6, 6-3, 7-6. Konečné skóre v tiebreaku bylo 18-16, přičemž Rinderknech odvrátil celkem devět matchballů. Sám využil až svůj šestý.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tennis TV (@tennistv)

Po dvou nezdarech na dvou přechozích turnajích konečně vydřel postup do semifinále. Jeho dalším soupeřem bude Sebastian Korda, který ve čtvrtfinále porazil Andyho Murrayho.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full