Ashleigh Barty šokovala tenisový svět ukončením kariéry

Zdroj fotky: Getty Images

Australanka Ashleigh Barty byla jednou z nejdominantnějších hráček na okruhu. Za svou kariéru vyhrála patnáct turnajů na okruhu WTA a z toho tři grandslamy. V čele žebříčku se nacházela v kuse po více jak dva roky a to konkrétně 112 týdnů. I přes to celý svět šokovala zprávou, kterou zveřejnila na svých sociálních sítích.

Překvapivé oznámení světové jedničky

Barty se rozhodla dát si po Australian Open pauzu. Neodjela na turnaje na Blízkém východě, Indian Wells ani do Miami, kde měla obhajovat loňský titul. Místo toho přišla nečekaná zpráva. Zhruba ve tři hodiny českého času Barty na svůj instagramový profil umístila video, které rozhodně všechny fanoušky bílého sportu překvapilo. V něm Barty oznamuje, že ukončuje svou tenisovou kariéru.

Ve zmíněném videu si na pomoc k oznámení této zprávy pozvala svou kamarádku a bývalou deblovou parťačku Casey Dellacquovou. "Nějak jsem si nebyla jistá, jak to udělat, ale mnohokrát v mém profesionálním i osobním životě jsi tu byla pro mě. Nevím, zda je to takto správně nebo špatně, jak tuto zprávu oznámit. Pro mě je ale nejlepší sdílet ji s tebou, mým týmem a mými milovanými, že ukončuji svou tenisovou kariéru."

"Teď jsem to řekla poprvé nahlas a je to těžké. Jsem ale moc šťastná a připravená. Vím, že je to pro mě správné. Už jsem si tím dříve prošla, ale byl to úplně jiný pocit. Jsem strašně vděčná za to, co mi tenis dal. Všechny mé sny se splnily. Teď nadešel čas ustoupit a plnit si jiné sny," pokračovala ve vyjádření.

"Děkuji všem, co mě na této cestě podporovali. Jsem vám všem neskutečně vděčná za tyhle vzpomínky. Zůstanou se mnou napořád," zakončila Barty.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Ash Barty (@ashbarty)

Jak reagovali její kolegové? 

Oznámení světové jedničky nepřekvapilo jen fanoušky. Nečekali to ani samotní tenisté, kteří hned na to začali na sociálních sítích Ashleigh děkovat za vzpomínky, které na Tour zanechala.

My se přidáváme a světové jedničce přejeme hodně štěstí v nové kapitole jejího života.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full