ATP nově povolí koučink tenistů během zápasů

Zdroj fotky: Getty Images

Asociace tenisových profesionálů zavádí v bílém sportu další inovace. Od 11. července do konce sezony povolí koučink během ostrých utkání kvalifikací i hlavních soutěží. Tato novinka však má řadu omezení.

Ve druhé polovině sezony se mužská tour obohatí o zbrusu novou věc. ATP podpoří interakci mezi trenérem v boxu a hráčem na kurtu. Tato novinka se objeví na všech podnicích pod hlavičkou ATP, a to včetně US Open nebo Turnaje mistrů.

V posledních letech proběhlo mnoho pokusů, jak během zápasů uskutečnit koučink. Fanoušci jistě pamatují na koučování na kurtu nebo na sluchátka díky kterým svěřenci s koučem komunikovali. Nyní přichází na řadu posílání vzkazů z trenérského boxu. Cílem je zvýšit atraktivitu sportu a také ovlivnění hry trenéry, kteří mají mnohdy odlišný úhel pohledu než samotný hráč.

Toto nové pravidlo není jen tak, doprovází jej celá řada omezení a případů, kdy může být koučink využit. Nejzásadnější je, že verbální komunikace může probíhat pouze je-li svěřenec kouče na stejné straně kurtu jako jsou jeho sedačky. Neverbální komunikace pomocí posunek není nijak omezována. Celá situace nesmí narušovat plynulost hry ani rušit protihráče. Verbální koučink nesmí být veden pomocí dialogu, musí se jednat jen o pár slov či hesel, která budou k hráči směřovat.

Tak či tak, pro některé hráče jde o pozitivní zprávu. Ve většině případů se obejdou bez napomenutí či postih za koučink.

Tato možnost koučinku je v pravidlech pouze do konce letošního ročníku. Poté se vyhodnotí, zda se bude v této novince pokračovat či nikoliv.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full