Australian Open bez české jedničky. Proč se Plíšková musela odhlásit?

Zdroj fotky: Getty Images

České zastoupení v Austrálii se opět zmenší. Svou účast totiž odřekla světová čtyřka Karolína Plíšková. Začátek roku tedy prožijeme bez obou sester Plíškových. Turnajů v Austrálii se totiž nebude účastnit ani Kristýna Plíšková, která na začátku prosince oznámila, že je těhotná. Semifinalistka Australian Open z roku 2019 měla ale pro odhlášení vážnější důvody.

Karolína Plíšková se na začátek sezóny, která jako vždy začíná v Austrálii, připravovala ve Španělsku. Tato příprava se jí ale stala osudnou. Na jednom z tréninků si zranila pravou ruku. Toto zranění jí připraví o turnaje v Adelaide, Sydney a především o grandslamové Australian Open, které Plíšková řadí ke svým nejoblíbenějším turnajům. Na grandslamovém turnaji bude chybět poprvé po deseti letech.

Tiebreak Shop, Tiebreak tričko, Tiebreak mikina,

Smutnou zprávu oznámila svým fanouškům a tenisovému světu dnes ráno na sociálních sítích.

“Ahoj všichni, bohužel mám špatné zprávy ze soustředění ve Španělsku, kde jsem se při tréninku zranila,” napsala Karolína. Světová čtyřka ale zůstává optimistická a věří, že se brzy vrátí na okruh. “Bohužel i takové dny někdy jsou. Na chvíli bez tenisu a bez Austrálie, ale čas a vůle vše spraví.”

Zastoupení českých tenistů se tak o něco zmenší. V Austrálii bude z českých tenistek startovat Krejčíková, Kvitová, Muchová, Vondroušová, Martincová, Siniaková a Bouzková. U mužů nás v hlavní soutěži Australian Open bude zastupovat Jiří Veselý. Do kvalifikace prvního grandslamu sezóny pak nastoupí i Jiří Lehečka, Zdeněk Kolář, Tomáš Macháč a Vít Kopřiva.

My přejeme Karolíně Plíškové brzké uzdravení a těšíme se až ji uvidíme zpátky na kurtech.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full