Australian Open: Italové i Kanaďané mají ve čtvrtfinále dvojí zastoupení

Jména letošních čtvrtfinalistů jsou kompletní. Kromě favoritů si své místo mezi nejlepšími osmi zajistili hráči, se kterými se v této části turnaje moc nepočítalo. Nečekaná jména se v této fázi turnaje objevila hlavně u žen, kdy se jedna z nich postarala o zápis do historie. O tom jak dopadly výsledky dnešních zápasů si můžete přečíst v novém článku.

Cornet se zapsala do historie

Alize Cornet je určitě jedním z velkých překvapení letošního Australian Open. Francouzská hráčka šokovala tenisové fanoušky už ve druhém kole, kde si vyšlápla na Garbiñe Muguruzu. Dále přešla přes Tamaru Zidanšek do osmifinále. V něm se utkala se Simonou Halep. Tenistky se proti sobě postavily poprvé od roku 2015 a potřetí se z výhry radovala Cornet. Ta Halep porazila po setech 6-4, 3-6, 6-4. Alize na Australian Open hraje 63. grandslamový turnaj v řadě a poprvé v kariéře postoupila do čtvrtfinále. Jak říká vítězka “Nikdy není pozdě, zkusit to znovu.”

Proti Alize se ve čtvrtfinále postaví semifinalistka z roku 2019. Danielle Collins zvládla těžký zápas s Elise Mertens. Američanka v prvním setu vedla už 3-0, ale nakonec jej prohrála 4-6. Zápas ale zvládla otočit a Mertens porazila 4-6, 6-4, 6-4.

Do čtvrtfinále postoupil další Kanaďan

Kromě Denise Shapovalova, který v včera překvapil Zvereva, se mezi nejlepších osm podívá i další kanadský tenista. Pro Felixe Auger-Aliassimeho to je druhé čtvrtfinále na grandslamu v kariéře. To první si zahrál loni na US Open, kde po skreči Alcaraze postoupil do semifinále. Dnes v osmifinále porazil Chorvata Marina Cilice. Ten přitom nezačal vůbec špatně. První set získal poměrem 6-2. V tom druhém Chorvat nevyužil jeden setball a Felix srovnal na 1:1. Zbylé dva sety získal favorit utkání. Felix postoupil po setech 2-6, 7-6, 6-2, 7-6.

Další, kdo se podívá do čtvrtfinále je Daniil Medvedev. Největší favorit na titul v dnešním zápase zastavil Maxima Cressyho. Ten zatím letos předvádí skvělý tenis. Po finále v Melbourne a čtvrtfinále v Sydney poprvé startoval na Australian Open a hned z toho byl postup do osmifinále. Medvedev Američana porazil po setech 6-2, 7-6, 6-7, 7-5 a živí tak šanci na titul a pozici světové jedničky.

Sinner si zahraje druhé čtvrfinále

Při své premiéře na Roland Garros v roce 2020 došel Jannik Sinner do čtvrtfinále, kde jej zastavil Rafael Nadal. Nyní si ve svých dvaceti letech zahraje čtvrtfinále na grandslamu podruhé. V Aréně Roda Lavera si dnes poradil s domácím Alexem de Minaurem, kterého porazil poměrem 7-6, 6-3, 6-4.

Postup vybojovala světová čtyřka Stefanos Tsitsipas. Ten ve svém zápase musel otáčet jeho nepříznivý vývoj, když se do vedení dostal jeho soupeř Taylor Fritz, který si osmifinále grandslamu zahrál poprvé. Vedl dokonce 2-1 na sety, ale Tsitsipas ukázal, že je silný i po psychické stránce. Američana porazil po setech 4-6, 6-4, 4-6, 6-3, 6-4 a postoupil do třetího čtvrtfinále na Australian Open.

Swiatek vylepšila své maximum na Australian Open

Iga Swiatek byla v loňské sezóně jedinou hráčkou, která dokázala na všech grandslamech dojít do druhého týdne. Nejlepšího výsledku se dočkala na Roland Garros, kde skončila ve čtvrtfinále. Na zbylých turnajích velké čtyřky skončila v osmifinále. Dnes měla plné ruce práce. Její soupeřkou byla Sorana Cirstea, která vyřadila v prvním kole Petru Kvitovou a ve třetím překvapivě porazila i Anastasii Pavlyuchenkovou. Rumunka vyhrála nad Igou Swiatek první set poměrem 7-5. Polka ale dokázala zápas otočit a nakonec vyhrála poměrem 5-7, 6-3, 6-3.

Na rozdíl od Polky zápas nedokázala otočit světová dvojka Aryna Sabalenka. Překvapivá osmifinalistka Kaia Kanepi, která vyzrála na Kerber, Bouzkovou a Inglis se nezalekla ani zatím té nejtěžší překážky. První set získala Sabalenka po vyrovnaném průběhu, ale ve druhém jasně dominovala Estonka. Ve třetím setu Kanepi nedokázala doservírovat zápas za stavu 5-4. Nevyužila dokonce tři matchbally a zápas dospěl do tiebreaku. Ten nakonec zvládla lépe Estonka a vyhrála po setech 5-7, 6-2, 7-6.