Australian Open: Velcí favorité skončili před branami čtvrtfinále

Zápasy 4. kola prvního grandslamu sezóny jsou v plném proudu. Dnes poznaly své čtvrtfinalisty vrchní poloviny pavouků mužské i ženské dvouhry. Na programu byly zajímavé zápasy, například mezi Barborou Krejčíkovou a Victorií Azarenkou nebo Alexandrem Zverevem a Denisem Shapovalovem. Do čtvrtfinále postoupili favorité, ale dočkali jsme se i několika velkých překvapení. Jak probíhaly osmifinálové zápasy a kdo nakonec postoupil zjistíte v novém článku.

Madison Keys jasně přehrála Badosu

Jako první do svého zápasu vstoupila osmá nasazená a šestá hráčka světa Paula Badosa. Soupeřkou ji byla ve formě hrající Madison Keys, kterou je možné považovat za černého koně turnaje. Ani tentokrát se nenašla hráčka, která by Američanku v letošním roce zastavila. Paulu Badosu porazila hladce 6-3, 6-1 a potřetí postoupila do čtvrtfinále Australian Open, kde vyzve Barboru Krejčíkovou.

Krejčíková vyzrála na bývalou světovou jedničku. Victoria Azarenka do osmifinále postoupila bez ztráty setu a ve třetím kole porazila Svitolinu 6-0, 6-2. Na českou hráčku ale byla krátká. Krejčíková ji porazila 6-2, 6-2 a zahraje si své první čtvrtfinále dvouhry na Australian Open.

O šok v mužské části se postaral Shapovalov

Denis Shapovalov zvládl tři náročné zápasy, aby se dostal do osmifinále. Na rozdíl od něj Zverev neztratil ani set. Velký favorit na výhru turnaje dnes ale nepředvedl dobrý výkon. S Kanaďanem zvládl hrát poměrně vyrovnaně hlavně ve druhém setu, ale na výhru to nestačilo. Denis zvítězil po setech 6-3, 7-6, 6-3.

Proti Shapovalovi ve čtvrtfinále nastoupí Rafael Nadal. Stejně jako Madison Keys, i Nadal zatím v letošní sezóně zůstává neporažený. Dnes byl jeho obětí Adrian Mannarino, který na cestě do osmifinále porazil Hurkacze a Karatseva. První set byl napínavý až do samého konce. Nadal jej vyhrál v tiebreaku poměrem 16-14. Ve zbylých setech už Španěl dominoval a vyhrál poměrem 7-6, 6-2, 6-2.

Pegula obhájila loňské čtvrtfinále

Američanka Jessica Pegula se i po roce dočkala na prvním grandslamu sezóny skvělého výsledku. Podařilo se jí obhájit loňské čtvrtfinále. Zatímco loni si ve čtvrtém kole vyšlápla na Elinu Svitolinu, tentokrát se vyřadila na Řekyni Marie Sakkari. Pegula vyhrála ve dvou setech 7-6, 6-3.

Američanka se ve čtvrtfinále utká se světovou jedničkou Ashleigh Barty, která i dnes předvedla přesvědčivý výkon. S Amandou Anisimovou se na kurtu zdržela nejdéle ze všech zápasů, které zatím na turnaji odehrála. Poprvé navíc na letošním Australian Open přišla o podání, a to na začátku druhého setu. Ztracený servis ale ihned získala zpět a utkání vyhrála poměrem 6-4, 6-3.

Monfils jde dál bez ztráty setu

Zatím suverénně postupuje turnajem Gael Monfils, který neztratil ani set a podruhé v kariéře postoupil do čtvrtfinále Australian Open. Dnes se utkal s Miomirem Kecmanovicem, který byl v osmifinále grandslamu poprvé. Monfils odehrál proti Srbovi zatím nejvyrovnanější utkání na turnaji. I tak zvládl postoupit ve třech setech, a to po výsledku 7-5, 7-6, 6-3.

Posledním dnešním postupujícím byl další soupeř Gaela Monfilse Ital Matteo Berrettini, který společně s Pablem Carreñem-Bustou obstaral večerní show. Zápas byl velice vyrovnaný a průběh byl velmi podobný, jako v zápase Monfilse a Kecmanovice. Berrettini i s velkou pomocí servisu vyhrál po setech 7-5, 7-6, 6-4. Ital tak postoupil do čtvrtfinále na všech čtyřech grandslamech.