Barbora Krejčíková před US Open marně hledá formu

Zdroj fotky: Getty Images

Rodačka z Ivančic se po zranění lokte stále marně hledá. Svou aktuální formu plnou nezdarů potvrdila i na generálce v Clevelandu, kde ji v osmifinále porazila rozjetá Peraová.

Barbora Krejčíková začala sezonu na výborné vlně. Po nezdarech v Dubaji a Dauhá si dala tříměsíční pauzu kvůli zranění lokte.

Po rekonvalescenci však příliš nezáří. Na Wimbledonu došla do třetího kola, kde vypadla s Tomljanovičovou. Nejvíce se jí vydařil antukový turnaj v Hamburku, kde padla až ve čtvrtfinále s Potapovovou.

Během severoamerické přípravy se Krejčíkové nepovedlo nalézt ztracenou formu. V Torontu skončila v prvním kole po utkání s krajankou Karolínou Plíškovou. V Cincinnati se loučila ve stejné fázi turnaje, když prohrála s Veronikou Kuděrmetovovou. Clevelandský podnik začala vítězně, když přehrála domácí náhradnici Francescu Di Lorenzovou.

Stopku Krejčíkové udělila až rozjetá Bernarda Peraová. Američance se podařily červencové antukové turnaje v evropských městech. Ovládla podniky v Budapešti i v Hamburku. Před Clevelandem si odskočila na challenger v Concordu, kde ji až ve finále zastavila Coco Vandewegheová. Nyní ve druhém kole v Clevelandu vyřadila nasazenou jedničku a brousí si zuby na vítězku Australian Open z roku 2020 Sofii Keninovou.

Česká tenistka ještě figuruje v Clevelandu v pavouku čtyřhry. S Kateřinou Siniakovou vybojovaly postup do druhého kola. O posun do další fáze turnaje se porvou s německo-ruským párem Heisenová/Alexandrovová.

Hlavní soutěž posledního grandslamu sezony se začne hrát 29. srpna. Barbora Krejčíková by měla být mezi nasazenými tenistkami.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full