Barbora Krejčíková si žádá pozornost: Také chci být zmiňována v médiích

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Krejčíková se během tiskové konference na turnaji v Miami rozpovídala o pozornosti v médiích. Česká tenistka předvádí v posledních letech poměrně konzistentní výkony, ale světová média si všímají jiných hvězd, což Krejčíkovou nenechalo během posledního rozhovoru chladnou.

Barbora Krejčíková si v letošní sezoně dokráčela pro premiérový titul z turnaje kategorie WTA 1000. Tento cenný zisk trofeje okořenila něčím, co se na okruhu povedlo jen čtyřikrát předtím, na cestě k vytouženému poháru totiž skolila všechny hráčky z elitní světové trojky. Úspěšně se vrátila po zranění lokte, kvůli kterému vynechala značnou část loňského ročníku. Nyní se škrábe zpět na vrchol a pravidelně hraje velmi vyrovnaný tenis s těmi nejlepšími soupeřkami. V médiích se jí však nedostává takové pozornosti, jakou by si rodačka z Ivančic přála.

„Když čtu něco na sociálních sítích, je to o Ize, Aryně a Jeleně – já tam nejsem. Co jiného mám pro to dělat? Tento týden jsem tady a znovu všem dokáži, co umím, abych se dostala do této top trojky,“ začala Krejčíková v rozhovoru pro WTA. „Chci, aby se o mně také mluvilo. Chci být také uznávána, protože si myslím, že si to zasloužím. Na turné jsem měla hodně úspěchů a nedostávám za to dostatečný kredit,“ vzkázala aktuální česká dvojka.

Češka přiznala, že Šwiateková, Rybakinová i Sabalenková hrají momentálně výjimečně, ale nechápe, proč jí média nedávala tolik prostoru, když podobně dobře hrála i ona. Přeci jen vyhrála devět grandslamových trofejí ve čtyřhře a přidala i trofej ze singlového French Open v roce 2021.

„Je to velká motivace. Nechci být zapomenuta někde ve stínu těchto tří velkých hráček. Hrají dobře a hrají skvěle, ale já mám pocit, že hraju také dobře," domnívá se Barbora Krejčíková. „Mám pocit, že si zasloužím uznání od médií a nedostává se mi ho. Myslím, že musím vyhrát více zápasů a všem dokázat, že mezi ně také patřím,“ vzkázala.

Sabalenková dává Krejčíkové za pravdu

A šanci přidat další vítězství bude mít Krejčíková už v noci na úterý, kdy změří síly s Arynou Sabalenkovou. Běloruská tenistka má letos výtečnou formu, od začátku roku prohrála pouhá dvě utkání a v Melbourne získala nejcennější trofej kariéry.

Sama Sabalenková vynechávání české hráčky v médiích příliš nechápe. „Taky jsem nad tím přemýšlela. Proč všichni říkají, že jsme tři? Ne, jsme čtyři. Barboře se daří opravdu dobře a hraje opravdu konzistentně. Já bych řekla, že jsme čtyři. Opravdu chci vidět, jak to bude pokračovat. Myslím, že všechny uděláme, co bude v našich silách, abychom to udržely,“ zamýšlí se Sabalenková.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full