Barbora Krejčíková ukončila spolupráci s trenérem Alešem Kartusem

Zdroj fotky: Getty Images

Tenistka Barbora Krejčíková ukončila po pěti letech spolupráci s trenérem Alešem Kartusem. Padesátiletý kouč, který vedl světovou jedenáctku a dvojnásobnou vítězku předloňského Roland Garros od roku 2018, potvrdil dnes informaci českým médiím. V tenise chce zůstat a rozhlíží se po novém angažmá.

"Mohu to potvrdit. Bára mi před Wimbledonem zavolala a informovala mě, že naše spolupráce skončila. Vysvětlení pro veřejnost nechám na ní," reagoval na dotaz novinářů Kartus z dovolené v Chorvatsku. "Volný čas jsem alespoň využil k třítýdenní dovolené s rodinou, protože tři roky jsem tak dlouhou dovolenou neměl," doplnil.

O rozchodu Krejčíkové s Kartusem se spekulovalo od 1. kola Wimbledonu. Dlouholetý kouč chyběl v úvodním duelu s domácí Britkou Heather Watsonovou v lóži Krejčíkové. Tenistka nechtěla později jeho absenci příliš komentovat. "Není tady. Mám tady zbytek týmu. Kondičního a fyzia. Pojali jsme to takto. Asi o tom zatím nechci mluvit. Třeba po turnaji," řekla Krejčíková s tím, že se před Wimbledonem soustředila hlavně na kondiční přípravu.

Sedminásobná grandslamová šampionka ze čtyřhry později z turnaje odstoupila kvůli zranění levého kotníku, které si přivodila po špatném došlapu v duelu s Watsonovou. Ve 2. kole vzdala Rusce Mirre Andrejevové za stavu 3:6, 0:4 a nenastoupila ani do deblu s tradiční parťačkou Kateřinou Siniakovou, s níž měla ve Wimbledonu obhajovat titul.

Kartus, který pomohl Krejčíkové k předloňskému triumfu na Roland Garros a všem šesti titulům ve dvouhře na okruhu WTA, plánuje v trenérské kariéře pokračovat. "V tuto chvíli jsem volný trenér a začínám se rozhlížet po nových nabídkách, protože chci určitě u tenisu zůstat," dodal Kartus.

Zdroj článku: ČTK
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full