Barbora Strýcová slaví první výhru po návratu

Zdroj fotky: Getty Images

Barbora Strýcová se po porodu vrátila na kurty, aby si užila poslední turnaje v rámci své tenisové kariéry. V Římě si připsala první vítězství po více než dvou a půl letech, spolu s ní slavil přímo na kurtu i syn Vincent.

Už v Madridu vypadal její první singlový zápas solidně. První set sice ztratila 3:6, ve druhém se své soupeřky držela až do tiebreaku, ve kterém padla. Se svou parťačkou Sie Su-wej dokázaly v hlavním městě Španělska projít dvěma koly, v tom třetím jim udělil stopku kanadsko-americký pár Fernandézová/Townsendová.

„Abych byla upřímná, tak první singlový zápas v Římě byl skvělý. Po třech letech bez zápasu jsem byla překvapena ze svého výkonu, především ze svých úderů a pohybu. Dodalo mi to sebevědomí a ujistilo mě to, že jsem měla kvalitní přípravu,“ vzkázala Barbora pro web wtatennis.com.

V Římě už si připsala první výhru po mateřské

První výhry na okruhu WTA se v singlu jako máma dočkala až na podniku v Římě. Vyšlápla si na favorizovanou Belgičanku Zanevskou, proti které uspěla především díky velmi bojovnému výkonu. První set rodačka z Plzně poměrně jasně opanovala 6:1, v tom druhém se jí tolik nedařilo, a nakonec padla 3:6. O osudu utkání prvního kola rozhodla třetí sada, která trvala třičtvrtě hodiny. Nakonec ji zvládla lépe Strýcová, která ji vyhrála poměrem 6:3.

„Nemůžu tomu uvěřit. Pořád jsem to vlastně ještě nezpracovala. Hned jsem popadla syna, protože měl hlad, ani jsem si pořádně neuvědomila, že jsem vyhrála zápas,“ podělila se o emoce po duelu s Belgičankou. „Je to teď trochu jiné, mám tu syna, takže místo toho, abych si dala sklenku vína, mu budu za chvíli měnit plenku,“ vtipkovala po zápase.

Ve druhém kole už půjde o mnohem větší výzvu. Na druhé straně kurtu bude stát aktuální světová osmička Maria Sakkariová. „Musím říct, že se mi po vítězství trochu ulevilo. Ale teď to bude něco jiného, protože nemám co ztratit. Bude to zábava. Pokaždé, když jdu na kurt, tak mám pocit, že to zvládnu, ale tohle bude velký zápas. Ale člověk nikdy neví. Možná bude Maria trochu nervózní, že bude hrát proti 37leté ženě,“ zavtipkovala i na adresu své příští soupeřky.

Zároveň ji čeká další našlapaný program i díky účasti ve čtyřhře, kde bude hrát opět po boku parťačky, se kterou v roce 2019 vyhrála čtyřhru ve Wimbledonu, Tchajwankou Sie Su-wej.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full