Bartyová vyměnila raketu za golfovou hůl. Jak jí to s ní šlo?

Zdroj fotky: Kirsty Wrice, Golf Australia

Ashleigh Bartyová nedávno oznámila konec své úspěšné tenisové kariéry, bez sportu to však dlouho nevydržela. Někdejší hráčka kriketu, tenisu či milovnice fotbalu a golfu, tak by se dalo shrnout sportovní portfolio bývalé světové jedničky. Australanka přidala další trofej do své sbírky, do ruky vzala golfovou hůl a ovládla ženský turnaj v Brookwater Golf and Country Clubu.

Bartyová šokovala svým rozhodnutím všechny

Pětadvacetiletá sportovkyně šokovala koncem března téměř celý tenisový svět. Oznámila totiž, že pověsí raketu na hřebík a skončí se svou úspěšnou kariérou. „Jsem strašně vděčná za to, co mi tenis dal. Všechny mé sny se splnily. Teď nadešel čas ustoupit a plnit si jiné sny,“ vyjádřila se ve videopříspěvku na svém instagramovém profilu. Na tuto novinu reagovalo mnoho kolegů australské hráčky, kteří jí přáli jen to nejlepší v další etapě života a děkovali za to, co na Tour dokázala.

Sportovně všestranná Ash

Není žádným tajemstvím, že Ash hrála i jiné sporty. Dříve si v tenisu udělala už jednu pauzu, tu vyplnila kriketem. V posledních letech ji udivil právě golf. O její všestrannosti již dříve promluvila i Rennae Stubbsová: „Nebyla bych překvapena, kdybych ji viděla v golfové špičce. Dále víme, že umí hrát kriket. Také umí dobře kopat do míče, takže ji můžeme vidět ve fotbalovém týmu. Myslím, že pod rukávem ještě schovává pár věcí, které chce dokázat,“ K jejímu umění v golfu se již dříve vyjádřil i legendární Tiger Woods se kterým se Australanka setkala na exhibici v Melbourne: „Děláte si ze mě srandu? Ona má skvělý nápřah!“

V dobách koronaviru, kdy se tenisové turnaje nehrály, mohla bývalá světová jednička svůj golfový talent rozvíjet naplno. A tato dřina se jí nedávno vyplatila. Ani ne dva týdny po oznámení konce tenisové kariéry se rodačka z městečka Ipswich, které leží nedaleko Brisbane, zúčastnila golfového turnaje v jednom z australských golfových klubů. Všechny své soupeřky smetla a slavila výhru. Sice se jednalo pouze o místní turnaj, za jehož výhru si připsala prize money kolem 500 českých korun, ale nikde není napsáno, že se nemůže zkušená Australanka vypracovat až na golfový vrchol.

V kapitole o tenise sice majitelka tří grandslamových titulů napsala tečku a odešla na vrcholu. Vypadá to však, že sportovní prostředí jen tak neopustí a její fanoušci se mají na co těšit!

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full