Berrettini o Djokovičovi: Pravidla jsou pravidla

Zdroj fotky: Getty Images

Před svým zápasem třetího kola se italský tenista rozpovídal o situaci Novaka Djokoviče. V exkluzivním rozhovoru pro italský deník La Stampa sdělil svůj pohled na rušnou situaci kolem někdejší světové jedničky.

Dlouho nebylo jasné, zda Djokovič nakonec bude na US Open hrát. Pro vstup do Spojených států je totiž potřeba očkování, které Srb nemá. Z posledního grandslamu roku se však odhlásil až na poslední chvíli.

Kdyby turnaj ve Flushing Meadows odehrál, byl by pátým nasazeným a mohl bojovat o dostižení Nadala. Situace je však nakonec jiná, den před losováním pavouka se srbský velikán z podniku v New Yorku odhlásil.

Na adresu Djokoviče se vyjádřil i Matteo Berrettini, který prožívá ve městě, které nikdy nespí, vynikající jízdu.

„Je mi líto, že tu Novak není, ale pravidla jsou pravidla. Nebylo by fér jej zvýhodnit, jen protože je slavný. Respektování a dodržování pravidel je základem demokracie,“ komentoval situaci legendárního Srba.

Výsledky hovoří jasně, US Open je nejspíše tím nejúspěšnějším grandslamem rodáka z Říma. Šestadvacetiletý Ital sice během své první účasti v roce 2018 vypadl hned v prvním kole, ale rok poté již na své konto připsal semifinále. Následovalo čtvrté kolo a loňské čtvrtfinále. Letos jej v boji o čtvrtfinále čeká Španěl Davidovich Fokina.

Na druhou stranu Djokovič mezi svými kolegy nalezl i slova zastání. Slova podpory poslali na adresu pětatřicetiletého tenisty například Američané Taylor Fritz a John Isner. „Je to neskutečné šílenství, že Novak nemůže hrát,“ vzkázal dlouhán Isner.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full