Blíží se konec jedné tenisové éry. Serena naznačila, kdy se chystá pověsit raketu na hřebík

Zdroj fotky: Getty Images

Serena Williamsová se sice úspěšně vrátila na turné a po více než roce vyhrála zápas. Už nyní však hovoří o konci kariéry a plánech do budoucna. Bude posledním turnajem třiadvacetinásobné grandslamové šampionky US Open 2022?

Pro magazín Vogue Serena otevřeně promluvila o konci kariéry. „Nikdy jsem neměla ráda slovní spojení konec kariéry nebo odchod do důchodu, raději bych to celé vyjádřila slovem vývoj. Jsem tu, abych vám řekla, že se od tenisu vyvíjím směrem k jiným věcem, které jsou pro mě důležité,“ začala tenistka, která na pozici světové jedničky strávila 319 týdnů.

„Před několika lety jsem založila společnost Serena Ventures, potom jsem založila rodinu. Chci, aby se naše rodina rozrůstala. Ale nerada jsem někomu přiznala, že se musím od tenisu posunout dál. S rodinou jsem se o tomto tématu nebavila, jediný člověk, který se o tom se mnou bavil byl můj terapeut,“ svěřila se Serena Williamsová.

„Mnoho lidí se těší, až skončí s profesionálním sportem, ale já v tom radost nespatřuji. Vím, že je to neobvyklé, ale cítím hodně bolesti. Je to nejtěžší věc, kterou musím jednou udělat. Nesnáším to. Nechci být na této křižovatce, moc bych si přála, aby to bylo snadné. Na jednu stranu nechci, aby můj tenisový život skončil, na tu druhou se cítím připravena na to, co bude dál,“ řekla majitelka 73 trofejí z okruhu WTA.

Ještě tři turnaje a hotovo?

Aktuálně je americká tenistka na turnaji v Torontu, kde se probojovala přes Nuriu Párrizasovou Díazovou do druhého kola. V dalším utkání vyzve Benčičovou nebo Martincovou. Následně pak odjede na americkou šňůru do Cincinnati a na US Open.

Konkrétně sice americká legenda neoznámila, kdy tenisovou raketu pověsí na hřebík. Spekuluje se však, že svou neskutečnou kariéru zakončí právě na letošním US Open. Na americký grandslam má jen ty nejlepší vzpomínky, trofej z US Open byla její první z turnajů velké čtyřky.

Pokud bude letošní turnaj ve Flushing Meadows opravdu tím posledním, bude to taky poslední šance na dorovnání rekordu v zisku kariérních grandslamů, který drží Margaret Courtová. Australanka ovládla turnaje velké čtyřky dohromady čtyřiadvacetkrát.

„Bohužel jsem letos nebyla připravena vyhrát Wimbledon a nevím, jestli budu připravena vyhrát New York. Ale zkusím to,“ dodala Williamsová.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full