Boris Becker možná stráví sedm let za mřížemi

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalý grandslamový vítěz Boris Becker se v roce 2017 dostal do problémů po vyhlášení osobního bankrotu. Kvůli nim se dostal k soudu, kde proti němu bylo vznešeno celkem 24 obvinění. V několika z nich byl uznán vinným a nyní mu hrozí vězení. O vině Němce bude rozhodnuto na konci dubna.

Becker byl shledán vinným 

Porota v Londýně Borise Beckera odsoudila celkem ze čtyř obvinění. Za nezákonné přesouvání majetku, zatajení dluhu a dvou případů zamlčení majetku. Becker přesunul několik tisíc liber z jeho podnikatelského účtu na jiné účty. Mezi nimi se nacházely i ty jeho bývalé a současné manželky. Ze všech prohřešků je tento ten největší.

Bývalá světová jednička neohlásila dvě nemovitosti v Německu. Dále skrýval bankovní úvěr ve výši 825 tisíc a za podíly ve společnosti s umělou inteligencí. Ty mají mít hodnotu kolem jednoho milionu eur.

V dalších dvaceti bodech byl obžaloby zproštěn. Mezi těmi se nachází obvinění z nepředání několika svých ocenění. V rámci tohoto obvinění se jednalo o devět trofejí a medailí. Mezi nimi se mimo jiné nacházely dvě wimbledonské poháry a zlatá olympijská medaile. Podle Beckera všechny tyto trofeje zmizely.

Němci hrozí sedm let ve vězení 

Boris Becker měl několik půjček z roku 2013. Od soukromé banky si vypůjčil 4,6 milionů eur. Zároveň si od britského podnikatele půjčil dalších 1,6 milionů dolarů. Tyto půjčky však nesplatil. To v roce 2017 vedlo k již předtím zmíněnému krachu.

Za svou kariéru si Boris vydělal celkem 50 milionů dolarů. Polovinu z toho získal za své výsledky v tenise. Tu druhou ze sponzorských smluv a reklam. Jak přiznal, tyto peníze využil na drahý rozvod a splacení dluhů. Němec si také začal pronajímat dům ve Wimbledonu. Ten jej také dostal do problémů. Měsíční nájem totiž činil třicet tisíc dolarů.

29. dubna bude soud pokračovat. V tento den soudkyně Deborah Taylor vznese rozsudek. Za maření insolvenčního řízení, zamlčování majetku a nakládání s ním mu hrozí až sedm let ve vězení.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full