Borna Čorič se vrací na kurty, objeví se v Indian Wells

Zdroj fotky: Instagram Borny Čoriče

Chorvatský tenista, Borna Čorič, naposledy odehrál turnaj přesně před rokem. V březnu loňského roku dokráčel do semifinále v Rotterdamu, poté se na čas odmlčel, donutilo jej k tomu zranění. Bývalá světová dvanáctka se rozhodla pro comeback na kurtech v Indian Wells.

Po Rotterdamu chvíli pauza, následně operace

Pětadvacetiletý tenista se po turnaji v Nizozemsku odmlčel. Nejdříve to vypadalo, že zranění může vyléčit konzervativně. V polovině května však přidal na sociální sítě fotografii z New Yorku, kdy už byl po zákroku. „Delší dobu jsem se potýkal s bolestí v rameni. I když jsme se snažili najít cestu bez operace, nakonec po mnoha diskuzích se svým týmem jsem se pro operaci rozhodl,“ vzkázal Chorvat fanouškům.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Borna Coric (@bornacoric)


Rodák ze Záhřebu poté využil volného času k regeneraci. S přáteli strávil volno převážně na pobřeží Jaderského moře a užíval si klidu. Zároveň byl rád, že nemusí myslet na tenis a také na to, že musí být brzy fit. „Bylo to nejspíše poprvé v kariéře, co jsem měl tolik volného času. Jsem rád, že jsem ho mohl strávit u moře a nemyslel jen na tenis,“ poznamenal někdejší člen dvacítky světového žebříčku.

Návrat na US Open? Nakonec nereálný

„Když jde profesionální sportovec na operaci, není nikdy garantováno, že se vrátí zpět na úroveň, na které byl před ní. Doktor, který mě operoval, říkal, že je tu šance, že budu moci hrát na US Open. Když ale tento grandslam začal, ještě jsem ani nedržel raketu,“ poodhalil Chorvat. Pauza od tenisu byla delší, než čekal i samotný hráč.

Čorič nakonec nedržel raketu v rukou dlouhých sedm měsíců. Na kurty se vrátil v listopadu, ale šlo o lehké tréninky zaměřené jen na údery, bez procvičování servisu. Ten přišel v tréninkovém procesu na řadu až o měsíc později. „Pravděpodobně bych stihl Australian Open, ale rozhodl jsem se nic neuspěchat. Raději jsem nechtěl riskovat, když rameno nebylo stoprocentní. Vím, že když budu trpělivý, vše bude dobré,“ usmíval se majitel dvou trofejí z okruhu ATP.

Comeback zažije až v Indian Wells

Nyní se Chorvat vrací zpět na scénu. Na turnaji v Indian Wells bude jeho soupeřem pro první kolo dvaadvacetiletý Španěl Alejandro Davidovich Fokina.

„Na Indian Wells mám skvělé vzpomínky, myslím si, že se tu vlastně nastartovala moje kariéra. V roce 2018 jsem v semifinále jen těsně nestačil na Rogera, poté jsem se v průběhu roku dostal na dvanáctou pozici v žebříčku a tento turnaj byl dobrým odrazovým můstkem,“ připomněl Čorič svůj solidní výkon tři roky nazpět. „Zároveň netuším, co od sebe čekat, bude to můj první zápas po roce. Během tréninkových zápasů byly dny, kdy jsem hrál dobře, pak také dny, kdy mi nic nešlo. Klíčem pro mě je hlavně se uklidnit a užít si zápas,“ řekl chorvatský tenista.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full