Bouchard se po roční pauze vrací na kurty

Eugenie Bouchard se řadí mezi jedny z nejúspěšnějších Kanaďanek na okruhu WTA. V posledních letech se ale na kurtech trápí. Nyní si kvůli zranění ramene více jak rok nezahrála. Vypadá to ale, že léčba je u konce, protože Kanaďanka je přihlášená na jeden z turnajů ITF. Ten se navíc koná již za tři týdny.

Na kterém turnaji se Bouchard představí?

Bývala světová pětka Eugenie Bouchard by se na kurtech měla představit v dubnu. Po dlouhé a vleklé pauze způsobenou zraněním se zúčastní antukového turnaje ITF s dotací 100 000 amerických dolarů. Do hlavní soutěže této akce US Pro Women’s Clay Court Championship hráčka obdržela divokou kartu. Turnaj se bude konat od 11. do 17. dubna v Innisbrook Resortu na Floridě.

Kromě toho má tento turnaj význam v kontextu French Open. Americkému hráči bude udělena divoká karta na Roland Garros. V minulosti se na tomto turnaji představily velké hvězdy a aktuální grandslamové vítězky. Trofej zde nad hlavu pozdvihla například Ashleigh Barty nebo Barbora Krejčíková.

Co předcházelo zranění?

Kanadská tenistka se na kurty vrací po více jak roce. Naposledy si na turnajích WTA zahrála v roce 2021. Jejím prvním turnajem v tomto roce bylo Australian Open. Tam musela kvůli svému nižšímu postavení nastoupit do kvalifikace. Byla jednou z favoritek na postup do hlavní soutěže. Ve druhém kole ji ale porazila Yue Yuan.

V Mexiku se následně Bouchard zúčastnila dvou turnajů. Na turnaji v Guadalajaře se jí po dlouhé době zadařilo. Došla tehdy do finále, ve kterém ji porazila Sara Sorribes Tormo. V Monterrey Bouchard hrála o týden později. Prohrála hned v prvním kole a následně oznámila pauzu od tenisu kvůli natržení subscapularisu v pravém rameni. K nápravě poškozeného pravého ramene podstoupila artroskopickou operaci.

Jak si myslíte, že se bude Kanaďance po návratu dařit?