Bouzková a Hradecká zvítězily v Birminghamu

Český tenis se ve čtyřhře může opřít o spoustu hráček. Ať už to jsou deblistky nebo často i singlistky. Minulý týden na Roland Garros se z titulu radovala Krejčíková se Siniakovou. O týden později Česká republika slaví další turnajové vítězství. Bouzková s Hradeckou opanovaly turnaj v Birminghamu.

Druhý turnaj, druhé finále

Marie Bouzková a Lucie Hradecká se bok po boku poprvé představily na antuce v Charlestonu. Došly do finále, kde podlehly nejvýše nasazenému páru, Nicole Melichar a Demi Schruurs.

Na druhý pokus, na travnatém turnaji v Birminghamu, se prvního společného titulu dočkaly. Cesta k němu ale nebyla jednoduchá. Na úvod porazily dvojici Ostapenko/Rosolska ve dvou setech. Ve čtvrtfinále vydřely postup nad sestrami Chan, když zvítězily 10-5 v rozhodujícím supertiebreaku. Stopku jim nevystavily ani vítězky předchozího turnaje v Nottinghamu Kichenok a Ninomiya. Ve finále porazily Ellen Perez a Ons Jabeur (vítězka dvouhry) 6-4, 2-6, 10-8.

Zatímco Lucie Hradecká se po včerejšku může chlubit svým 25. titulem ze čtyřhry (20 titulů vyhrála s Češkami), pro Bouzkovou to je první trofej na okruhu WTA vůbec. Ve dvouhře prohrála svá první dvě finále a stejně tak ve čtyřhře.

Uvidíme opět tuto dvojici v akci?

Bouzková se soustředí hlavně na dvouhru a nemůžeme tedy s jistotou říct, jestli tuto dvojici uvidíme znovu v akci. Rozhodně to nebude na turnaji v Eastbourne, který se startuje dnes. Na tomto turnaji spojí Hradecká síly s Číňankou Shuai Zhang.

Co myslíte? Uvidíme někdy tuto dvojici společně na turnaji?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full