Brenda Fruhvirtová obdržela divokou kartu do Miami

Zdroj fotky: Getty Images

Brenda Fruhvirtová si díky velmi dobrým výkonům nejen z posledních týdnů vysloužila divokou kartu do hlavní soutěže v americkém Miami. Do turnaje na Floridě vstoupí velmi početná skupina českých žen.

Brenda Fruhvirtová v uplynulém týdnu získala svou největší trofej dosavadní kariéry. V indickém Bengaluru potvrdila roli nasazené jedničky a celý turnaj ovládla. Finálový zápas však nebyl pro mladou Češku procházkou růžovou zahradou.

Patnáctiletá tenistka nyní poprvé v kariéře odehraje turnaj kategorie WTA 1000. Doposud si zahrála maximálně turnaje WTA250, výjimkou bylo pouze Australian Open. Na prvním grandslamu se Češka probojovala přes tříkolovou kvalifikaci až do hlavní soutěže, kde padla v prvním kole se Sasnovičovou.

Po Australian Open se na kurtech objevila až v minulém týdnu, kdy získala titul v již zmíněné Indii. V kategorii ITF tak získala první letošní trofej a navázala na veleúspěšný loňský rok, kdy válcovala na turnajích soupeřky a opanovala celkem osm turnajů kategorie ITF.

Díky velmi dobrým výkonům si mladé Češky všimli pořadatelé turnaje v Miami, kteří jí udělili divokou kartu rovnou do hlavní soutěže. Doplní tak velmi početnou skupinu českých tenistek, které se na turnaji představí.

Brendu Fruhvirtovou na turnaji doplní především trojlístek Petra Kvitová, Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková, které budou nejvýše nasazenými Češkami. Nasazenou hráčkou bude i Marie Bouzková. Hlavní soutěž okusí i Kateřina Siniaková, Linda Fruhvirtová a Linda Nosková. Chráněný žebříček pak použila na tento turnaj Markéta Vondroušová, která by rovněž měla naskočit do hlavní soutěže.

Štěstí v kvalifikaci zkusí Karolína Muchová, která bude čtvrtou nasazenou. Kvalifikační boje čekají ještě Terezu Martincovou, které v žebříčku WTA patří aktuálně 113. pozice.

V mužské části turnaje bude Česko reprezentovat Jiří Lehečka, v kvalifikaci se o místo v hlavní části turnaje popere Tomáš Macháč.

Turnaj na Floridě startuje kvalifikačními boji už v neděli 19. března. Ženský pavouk pozná svou vítězku 1. dubna, muži odehrají finále o den později.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full