Brenda Fruhvirtová opět dominuje a v Indii slaví zisk největšího titulu v kariéře

Zdroj: Tennis Karnataka

Tento týden se Brenda Fruhvirtová zúčastnila turnaje ITF v indickém Bengaluru. Patnáctiletá Češka byla na turnaji nejvýše postavenou hráčkou a své postavení v pavouku dnes potvrdila. Turnaj opanovala a získala největší titul kariéry.

Postup do největšího finále kariéry

Brenda Fruhvirtová z minulé sezóny obhajuje velké množství bodů. I letos se jí ale daří. Mladá česká tenistka na začátku roku zažila premiéru na seniorském grandslamu. V Melbourne poprvé odehrála kvalifikaci, kterou dokázala úspěšně projít. Následně prohrála v prvním kole.

Nyní Brenda odehrála turnaj v indickém Bengaluru. Jako první nasazená začala skvěle. V prvním kole ztratila jen jednu hru. Následně svedla třísetovou bitvu s Thajkou Peangtarn Plipuech. Brenda vyhrála po setech 6-4, 3-6, 6-2. I následné čtvrtfinále vyhrála bez ztráty setu. Tentokrát poměrem 6-0, 7-5.

Včerejší semifinále odehrála proti páté nasazené Dalile Jakupovič. Bývalá 69. hráčka světa si v prvním setu vytvořila vedení 5-1. To ale neudržela a Brenda Fruhvirtová sadu dotáhla do tiebreaku. Ten získala poměrem 7-2. Druhá sada byla jednoznačnou záležitostí. Češka Slovinku porazila po setech 7-6, 6-2 a v Indii postoupila do největšího finále kariéry.

Boj o titul jako na houpačce

Ve finále byla soupeřkou Brendy Ankita Raina. Indka stejně jako Češka na turnaji taktéž ztratila pouze jeden set. Do zápasu proti Fruhvirtové ale nastoupila ve skvělém rozpoložení. V úvodní sadě nedala patnáctileté tenistce vůbec šanci a vyhrála ji poměrem 6-0.

Podobnému výsledku nasvědčoval i průběh druhé sady. Tam se Raina dostala do vedení 3-0. Brenda si ale následně udržela podání a dokázala srovnat stav druhého setu. Indka v deváté hře nedokázala udržet servis a Fruhvirtová dokázala dovést utkání do rozhodujícího dějství.

To bylo kopií první sady, ale z pohledu Brendy. Češka dominovala od samého začátku. Indické tenistce, kterou navíc podporovalo domácí publikum, třikrát prolomila podání. Brenda Fruhvirtová zvítězila po setech 0-6, 6-4, 6-0.

Pro Brendu to je 9. titul z okruhu ITF a zatím nejcennější v její dosavadní kariéře. Díky zisku trofeje se posune ze 163. místa na 142. příčku.