Brenda Fruhvirtová válí! Češka vyhrála další titul a stoupá žebříčkem

Zdroj fotky: Getty Images

Vycházející česká hvězda zažívá velmi povedený ročník, parádní výkony ozdobila již pátým letošním titulem, když v Maďarsku totálně zdemolovala svou německou soupeřku. V novém vydání žebříčku bude poprvé ve třetí stovce a stane se nejmladší hráčkou v TOP 300.

Teprve patnáctiletá Brenda Fruhvirtová letos absolvuje první kompletní ročník mezi ženami. Mezi zkušenými matadorkami se jí daří výborně. Letos již vyhrála pátý turnaj na okruhu ITF, navíc je aktuálně na šňůře 15 vyhraných zápasů, jen v jediném ztratila set.

Nejpůsobivější výhru zaznamenala ve finále v maďarském Mogyorodu, kde o pět let starší soupeřce nedala ani čuchnout. Němku Luisu Meyer Auf Der Heideovou smázla 6:0, 6:0.

V patnácti letech je na tom rodačka z Prahy velmi dobře. Díky třem titulům v řadě ze Švýcarska, Švédska a Maďarska se poprvé dostane do TOP 300. V pondělí by jí mělo patřit 271. místo v ženském žebříčku a je vůbec nejmladší hráčkou, která je tak vysoko.

České hráčky si v žebříčku připisují momentální mnohá prvenství. V TOP 200 je nejmladší hráčkou další Češka, šestnáctiletá Sára Bejlek okupuje pozici číslo 193. A mezi 100 nejlepšími hráčkami je benjamínkem Linda Nosková, která je na svém maximu, který má hodnotu 87.

V pondělí zároveň proběhne střídání stráží v boji o českou jedničku. Petra Kvitová se díky finálové účasti v Cincinnati výrazně posune. Pokud by dokázala získat na amerických betonech trofej, tak by poskočila dokonce na pozici číslo 15. V případě výhry Garciaové by jí v pondělí patřila 21. pozice.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full