Brenda Fruhvirtová ve čtrnácti letech slaví první titul mezi dospělými

Zdroj fotky: BATennis

Mladá česká tenistka Brenda Fruhvirtová je považována za velký talent. To ukazovala minulý rok na juniorských turnajích. Na konci roku 2021 zažila debut mezi dospělými, když na turnaji kategorie WTA 125 postoupila do druhého kola. Tento týden se Brenda zúčastnila turnaje ITF s dotací 25 000 amerických dolarů v argentinském Tucumánu. Teprve ve svých čtrnácti letech se na této akci postarala o velké překvapení.

První turnaje mezi dospělými nepřinesly výrazné výsledky

Brenda Fruhvirtová se v Argentině zúčastnila teprve třetího turnaje mezi dospělými. Svůj debut, jak již bylo zmíněno, zažila na turnaji WTA 125 v jihokorejském Soulu. Tam ve svém prvním zápase ztratila jedinou hru. Svou soupeřku Jeong Moon z Jižní Koreje porazila 6-0, 6-1 a postoupila do druhého kola. V něm už ale nestačila na Japonku Yuki Naito, která ji porazila 6-4, 6-2.

Druhým turnajem mezi dospělými byl ten v Monastiru, kde Brenda musela projít tříkolovou kvalifikací. V hlavní soutěži ale prohrála hned v prvním kole.

Jaká byla cesta k titulu? 

Turnaj v argentinském Tucumánu se jí ale vydařil, jak nejlépe mohl. V prvním kole porazila Italku Mirianu Tonu 6-2, 7-5. Nezaváhala ani ve druhém kole. Jako favoritka zápasu v něm smetla domácí Luciu Peyre 6-1, 6-3 a postoupila do svého prvního čtvrtfinále mezi dospělými. Tam ji čekala první velká zkouška v podobě třetí nasazené a 186. hráčky světa Eliny Avanesyan. Tu po třísetové bitvě porazila po setech 4-6, 6-4, 6-2. V semifinále ji čekal zápas s první nasazenou Argentinkou Paulou Ormaecheou, která je aktuálně 176. hráčkou světa. I tentokrát Brenda k postupu potřebovala tři sety. Vyhrála 6-1, 4-6, 6-4 a postoupila do největšího finále kariéry.

Argentinka i minulý rok překvapivě prohrála s mladou Češkou. Na turnaji v ITF v Olomouci ji ve finále porazila Sára Bejlek, která tehdy získala svůj první titul mezi dospělými.Ve včerejším finále se Fruhvirtová utkala s pátou nasazenou Brazilkou Carolinou Alves. Po skvělých výsledcích v předchozích zápasech vstupovala Češka do utkání jako favoritka. I tak byl tlak kladen spíš na Brazilku, která má více zkušeností, zatímco Brenda neměla co ztratit. Větší psychickou odolnost a lepší vypořádání se s tlakem ukázala nakonec Češka. Ta Brazilku porazila ve dvou setech 6-3, 6-3 a stala se pátou nejmladší hráčkou, která turnaj ITF opanovala. Toto vítězství jí zajistí premiérový posun do TOP 700, a to konkrétně na 687. místo.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full