Brendu Fruhvirtovou čeká v Mexiku velká premiéra

Zdroj fotky: ČTK

V posledních dvou týdnech se z českých tenistů pravděpodobně nejvíce vyznamenala teprve čtrnáctiletá Brenda Fruhvirtová. Mladá Češka vyhrála v Argentině dva turnaje kategorie ITF a stala se jednou z nejmladších tenistek, kterým se něco takového podařilo. Skvělé výsledky přinesly ovoce, Brendu totiž v další zemi Latinské Ameriky čeká ve čtrnácti letech velká premiéra.

Skvělý start mezi dospělými

Brenda Fruhvirtová o Vánocích zažila debut mezi dospělými. Na turnaji WTA 125K v jihokorejském Soulu došla do osmifinále. Na svém třetím a čtvrtém turnaji mezi dospělými se čtrnáctiletá Češka postarala o senzaci.

Dva týdny hrála na turnajích ITF s dotací 25 000 dolarů v Argentině. Obě akce v Tucumanu překvapivě vyhrála. Na každé z nich přitom na cestě k titulu porazila první nasazenou Paulu Ormaecheu. Před těmito turnaji se nacházela mimo TOP 1000 tenistek žebříčku. Nyní se nachází na 611. místě s body z prvního turnaje. Výhry ji však po přičtení bodů z druhého turnaje vymrští až na 435. pozici. Na tu se posune v pondělí, kdy se žebříček WTA aktualizuje.

První start na okruhu WTA se blíží 

Těmito výsledky na sebe Češka upoutala pozornost celého světa. Talentované Brendy si všimli i organizátoři turnaje WTA v mexické Guadalajaře a udělili Fruhvirtové volnou kartu do kvalifikace. Juniorská čtyřka teprve v prosinci zažila debut mezi dospělými a už nyní ji čeká premiéra na turnaji WTA. Ten se koná v termínu od 21. do 27. února, přičemž kvalifikace startuje už o víkendu.

Mladší ze sester Fruhvirtových má šanci utkat se s velmi zkušenými a známými hráčkami. Do kvalifikace jsou přihlášeny například Sarra Errani, Viktorie Kužmová, nebo Dayana Yastremska, která ve druhém kole na rozehraném turnaji v Dubaji vyřadila Barboru Krejčíkovou.

Dostane Brenda radu od starší sestry?

Před turnajem si Brenda může nechat poradit od své starší sestry, Linda totiž debut na WTA Tour zažila minulý rok. Divokou kartu obdržela do kvalifikace Masters v Miami. Tam prohrála v prvním kole s Ninou Stojanovic ve třech setech.Mnohem lépe se Lindě dařilo v Charlestonu, kde dostala divokou kartu rovnou do hlavní soutěže. Na americkém turnaji WTA 250 se dostala až do čtvrtfinále. V prvním zápase její soupeřka Alizé Cornet ve třetím setu utkání vzdala. Ve druhém kole vyřadila Američanku Emmu Navarro. Prohrála až s pozdější vítězkou turnaje Astrou Sharmou.

Minulý rok si na okruhu WTA zahrála i potřetí. Před US Open se Linda zúčastnila ještě turnaje v Clevelandu. Tam se jako "lucky loser" dostala až do osmifinále, kde ji vyřadila Magda Linette.

Jak si myslíte, že se bude dařit Brendě v kvalifikaci v Guadalajaře?

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full