Bublik rozvázal rozhodčímu tkaničku

Zdroj fotky: Getty Images

Kazašský tenista předvádí poslední dobou podivné výstřelky. Ve finále turnaje v Metách se snažil o vítězný úder, když raketu držel vzhůru nohama. Naposledy se však Bublik předvedl na turnaji ve Florencii, kde při výměně stran rozvázal tkaničky rozhodčímu.

Kontroverzní Alexander Bublik se dostal na turnaji ve Florencii do čtvrtfinále. Na cestě do této fáze turnaje zdolal postupně Garina a Mouteta. Čtvrtfinálovou překážkou byl Jeffrey John Wolf.

První set byl z pohledu kazašského tenisty poměrně jednoduchou záležitostí, kdy vyhrál poměrem 6:3. Nejzábavnější moment však nastal, když si šli oba tenisté vyměnit po jednom z gemů strany. Bublik prošel kolem upírového rozhodčího a zatahal mu za tkaničku u boty.

Tohle se snad v historii tenisu ještě nestalo. Něco podobného však udělal Fabio Fognini, a to už v roce 2016. Během ATP Finals stáhl umpirovému ponožku.

Situace překvapivě pobavila i britského rozhodčího, který po zápase s nadsázkou pověděl: „Pobavilo mě to, dal bych mu napomenutí asi až by se to opakovalo, tak po desáté.“ Zároveň dodal, že kdyby se Bublik vyvaroval blbostem, tak by mohl být v TOP 10.

Ve druhém setu už se hra třiačtyřicátého muže žebříčku lehce zhoršila. Zkoušel pár podání spodem, několik výměn pokazil a už nevypadal tak dobře jako v první sadě. Tím nabídl příležitost Američanovi, který ji chytil za pačesy a druhý set ukořistil.

Ve třetí sadě už působil rodák z města Gatčina velmi odevzdaně. Počáteční zábava a radost z dobrého tenisu se proměnila v absolutní nekoncentraci a propadák. Wolf vyhrál třetí dějství poměrem 6:1 a zahraje si ve Florencii i o víkendu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full