Byla to perfektní cesta, loučil se Roger Federer

Zdroj fotky: Getty Images

Roger Federer se rozloučil se svou tenisovou kariérou porážkou. Společně s Nadalem nestačili ve velmi dramatické bitvě na americký pár Sock/Tiafoe. Na kurtu v londýnské O2 Areně se pak švýcarský velikán dojemně loučil a ani jedno oko nezůstalo suché.

Rozloučila se legenda. Roger Federer odehrál svůj poslední zápas v kariéře, a i když závěrečné utkání nedokázal vyhrát, cítil se šťastně.

„Byl to krásný den. Už klukům jsem říkal, že nejsem vůbec smutný, cítím se šťastný. Je to skvělý pocit být tady. Bavilo mě zavazovat si na zápas naposledy boty – všechno bylo naposledy. Dost legrační je, že tím, že jsou tady kluci, fanoušci, rodina, přátelé, tak jsem se necítil být tolik ve stresu. I když pořád myslíte na to, že se může něco pokazit – mohlo mi rupnout v lýtku nebo se mi mohla zablokovat záda, cokoliv. Jsem tak šťastný, že jsem to nakonec všechno zvládl a musím říct, že zápas byl skvělý, nemůžu být šťastnější. Bylo to úžasné,“ zmínil Roger Federer během dlouhého proslovu na kurtu.

Byl to jeho zápas číslo 1750, když sečteme dvouhry i čtyřhry. Ani jednou utkání nevzdal. Legendární Švýcar si svůj velký den náležitě užil.

„Připadá mi to jako oslava. Chtěl jsem se takhle dobře na konci cítit a je to přesně to, v co jsem doufal, takže děkuji vám všem,“ promluvil k londýnskému publiku, které celý večer hlasitě evropský tým podporovalo. A když Američané proměnili mečbol, všem došlo, že je konec jednoho výjimečného příběhu.

„Byla to perfektní cesta a kdyby to šlo, celé bych to prožil znovu,“ usmíval se během svého posledního rozhovoru na kurtu. Neubránil se slzám, když děkoval své rodině a ženě Mirce: „Moje žena mě tolik podporovala. Mohla mě zastavit už dávno, ale neudělala to. Nechala mě jít a dovolila mi hrát, takže děkuji. Ona je úžasná.“

Rogerův veliký večer rozplakal snad všechny tenisové příznivce i jeho dlouholeté soupeře, včetně Rafaela Nadala.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full