Byla vyhlášena anketa Zlatý kanár. Kdo se stal tenistou sezóny?

Zdroj fotky: Getty Images

Jako každý rok, tak i letos se v tenisovém klubu TK PRECHEZA Přerov vyhlašovaly ceny ankety Zlatý kanár. Během slavnostního večera byli oceněni nejlepší tenisté sezóny všech možných kategoriích. Oceněn byl nejlepší junior a juniorka roku, tenista a tenistka roku a na závěr celkový vítěz ankety Zlatý kanár a mnoho dalších. Kdo se svými výkony zasloužil o tato ocenění zjistíte v novém článku.

Brenda Fruhvirtová obdržela ocenění pro nejlepší juniorskou tenistku

Obě sestry Fruhvirtovy tento týden bojují o body do žebříčku WTA v jihokorejském Soulu. Mladší z obou sester Brenda ale dnes večer obdržela ocenění pro nejlepší juniorku roku. Toto ocenění si rozhodně zaslouží. Letos ovládla celkem pět juniorských turnajů. Celkem třikrát hrála finále proti svojí sestře Lindě. Z toho jednou vyšla vítězně. Na konci sezóny se dostala poprvé v kariéře do TOP 10. Sezónu zakončila na 4. místě. Není divu, že si vysloužila ocenění talent roku mezi dívkami. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Brenda Fruhvirtova (@brendafruhvirtova)

Nejlepším juniorem sezóny se stal Jakub Menšík 

Hráč tenisového klubu TK Agrofert Prostějov Jakub Menšík si za své výkony v letošní sezóně vysloužil cenu pro nejlepšího juniora roku. Letos odehrál skvělé zápasy. Na slavné Pardubické juniorce si zahrál finále, kde ve dvou setech prohrál s Danielem Siniakovem. V září si Menšík poprvé zahrál na juniorském grandslamu sezóny, kde prošel z kvalifikace až do 3. kola. Po dobrém výkonu ve 2. kole dokonce vyřadil čtvrtého nasazeného Bruna Kuzuharu. Největšího úspěchu se dočkal v Kapském městě, kde opanoval juniorský turnaj kategorie GA, který je nejvyšší kategorií juniorských turnajů. Ve finále tohoto turnaje porazil Lea Borga, syna slavného Björna Borga. Rok zakončil na 11. místě v juniorském žebříčku. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jakub Menšík (@mensik.jakub)

Cenu tým roku si odnesly vítězky juniorského Billie Jean King Cupu

V předchozích letech si ocenění většinou odnesl český fedcupový tým. Tentokrát ocenění pro tým roku získal juniorský tým Billie Jean King Cupu do 16 let. Dívky letos ovládly juniorský Billie Jean King Cup v Turecku. Součástí týmu byla Brenda Fruhvirtová, Sára Bejlek a Nikola Bartůňková. Na celém turnaji prohrály jeden jediný zápas, a to kvůli zranění poslední jmenované. Ve finále porazily Češky Japonsko poměrem 2:0 na zápasy. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Brenda Fruhvirtova (@brendafruhvirtova)

Jiří Lehečka si za skvělý rok odnesl dvě ocenění 

Sezónu začínal Jiří Lehečka jako 353. hráč světa. Postupem času se zlepšoval a na konci roku 2021 se může pyšnit 141. místem v žebříčku. To znamená, že plní roli české dvojky za Jiřím Veselým. Lehečka se letos posunul celkem o 212 pozic. Díky tomuto posunu si odnesl cenu posun na žebříčku ATP.

Pro Lehečku to tento večer ale nebyla jediná cena. Obdržel také ocenění pro nejlepšího tenistu letošní sezóny. V tomto roce vyhrál celkem čtyři turnaje. Nejdříve vyhrál podniky ITF v Egyptě a Jablonci nad Nisou. V srpnu se mladý Čech dočkal prvního challengerového titulu ve finském Tampere. Druhý turnaj stejné kategorie se mu podařilo opanovat v Bukurešti. K tomu odehrál finále challengeru v Poznani a Pau. Poprvé si také na US Open zahrál kvalifikaci na grandslamu mezi dospělými, kde skončil v jejím finále. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Jan Mühlfeit-PEAK PERFORMANCE (@janmuhlfeit_official)

Královnou večera se podle očekávání stala Barbora Krejčíková

Absolutní královnou letošního vyhlášení Zlatého kanára se stala Barbora Krejčíková. Ta si odnesla celkem čtyři ocenění. To první si vysloužila za postup na žebříčku WTA. Rodačka z Ivančic se v lednu nacházela na 65. místě, ale díky skvělým výsledkům sezónu zakončila na 4. místě za Karolínou Plíškovou. V listopadu byla dokonce světovou trojkou a českou jedničkou. 

Skvělý rok prožila jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. S Kateřinou Siniakovou hned na začátku roku vyhrály turnaj v Melbourne a zahrály si finále Australian Open. Během antukové sezóny zvítězily v Madridu a především na Roland Garros. Následovala olympiáda v Tokiu, kde pro Českou republiku získaly první zlatou medaili z tenisu. Skvělou sezónu korunovaly výhrou na Turnaji mistryň. Díky těmto výsledkům si společně se Siniakovou vysloužily cenu pro nejlepší deblový pár roku. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Barbora Krejčíková ??? (@bkrejcikova)

Největšího úspěchu se Krejčíková dočkala v singlu. Na začátku roku si zahrála finále prestižního turnaje v Dubaji. Na jaře se ve Štrasburku dočkala zisku prvního titulu z okruhu WTA. Vítěznou šňůru dokázala protáhnout i na Roland Garros, kde se stala velmi překvapivou vítězkou a první Češkou od roku 2014, která vyhrála grandslam ve dvouhře. Po Wimbledonu vyhrála také turnaj WTA v Praze, postoupila do čtvrtfinále na US Open a kvalifikovala se na Turnaj mistryň. Za tyto výkony obdržela ocenění tenistka roku a celkový vítěz ankety Zlatý kanár. 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený Barbora Krejčíková ??? (@bkrejcikova)

Kompletní výsledky letošní ankety Zlatý kanár naleznete níže: 

Zlatý kanár: Barbora Krejčíková
Nejlepší český hráč: Jiří Lehečka
Nejlepší česká hráčka: Barbora Krejčíková
Postup na žebříčku ATP: Jiří Lehečka
Postup na žebříčku WTA: Barbora Krejčíková
Talent roku (chlapci): Jakub Menšík
Talent roku (dívky): Brenda Fruhvirtová
Deblový pár roku: Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková
Tým roku: Junior Billie Jean King Cup (Nikola Bartůňková, Sára Bejlek, Brenda Fruhvirtová, kapitán David Škoch)
Nejlepší tenista na vozíčku: Michal Stefanu
Cena prezidenta ČTS: Jaroslav Tačner, první viceprezident ČTS, in memoriam

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full