Bývalá hráčka TOP 100 pozitivně testována na doping

Doping je ve sportu vážným problémem. Veškeré sportovní asociace se proti užívání zakázaných látek snaží bojovat. V tenise mezi nejznámější dopingové hříšníky patří například Maria Sharapova, Barbora Strýcová nebo Dayana Yastremska. Nejnovější dopingovým případem se stala turecká tenistka Cagla Buyukakcay.

Zdroj fotky: Getty Images

Na turnaji WTA v rumunské Kluži, který se konal před dvěma týdny, startovala i bývalá 60. tenistka světa. Cagla Buyukakcay byla v Rumunsku běžně testována na dopingové látky. Ten bohužel pro ni vyšel pozitivně. Testy ukázaly, že v těle tenistky se nachází látka zvaná ractopamine. Tato látka je zakázána ve více než 160 státech světa a používá se na podporu růstu dobytka.

Banner web_karta

ITF po tomto výsledku ihned pozastavila Cagle činnost. Buyukakcay je ale přesvědčena o své nevinně. K celé situaci se tenistka vyjádřila na Twitteru.

„Jediné logické vysvětlení je, že jsem snědla kontaminované maso. Před zápasem na turnaji v Kluži jsem dvakrát měla hovězí svíčkovou, sehnala jsem tedy účtenky a snažila se to vysvětlit nezávislému tribunálu. Ten můj argument smetl ze stolu. Činnost mám stále pozastavenou, nicméně případ se bude ještě přezkoumávat. Vím, že jsem neudělala nic špatně. Nikdy bych neporušila antidopingová pravidla, dokonce bych i oponovala každému, kdo by se k těmto praktikám chtěl uchýlit,“ napsala tenistka na sociální síť, která věří, že tento boj ještě není ztracený.

Pozastavení činnosti muže mít pro Turkyni horší dopad. Nyní se nachází na 244. místě v žebříčku a kvůli nechtěné pauze přijde o hodně bodů. Následný návrat pro ni tedy bude velmi náročný a možná by mohl způsobit konec kariéry této hráčky, které je momentálně 32 let.

Líbil se vám tento článek?
Zvažte prosím podpoření jeho autora.
Podpořit autora Václav Dobeš
Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přihlašte se k odběru novinek: 

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních udajů.

  PARTNEŘI
  Slinger
  © 2021 TIEBREAK TENNIS
  tik tok
  Copyright © 2021 TIEBREAK
  Google translate
  usercalendar-fullmagnifiercross