Carlos Alcaraz neuspěl při své premiéře na Turnaji mistrů

Zdroj fotky: Getty Images

Svého debutu na Turnaji mistrů se během druhého hracího dne dočkal Carlos Alcaraz, který se utkal v napínavé třísetové bitvě s Alexanderem Zverevem. Na programu bylo také atraktivní derby mezi Medveděvem a Rublevem.

Alcaraz se první výhry při debutu nedočkal 

Program druhého hracího dne Turnaje mistrů odstartoval Carlos Alcaraz s Alexanderem Zverevem. Španělský hráč v letošní sezóně dokázal Němce porazit již dvakrát. Favoritem byl i před včerejším zápasem.

Utkání lépe odstartoval Němec. Dostal se do vedení 3-1, které vzápětí ztratil a o první sadě musela rozhodovat zkrácená hra. Jejím majitelem se nakonec stal Carlos Alcaraz, který ji získal poměrem 7-3. Zverev ale zůstal soustředěný. Průběh zápasu otočil a zvítězil po setech 6-7, 6-3, 6-4. Vzájemnou bilanci se Španělem vylepšil ve svůj prospěch na 4-3.

"Neznám moc hráčů, kteří by s Carlosem vyhrávali výměny od základní čáry. Musel jsem dobře podávat, trefovat esa a mít vysokou úspěšnost prvního servisu. Je vždycky hezké porazit nejlepší hráče na světě a on je rozhodně jedním z nich. Jsem šťastný, že se mi podařilo zápas otočit a získat první bod do tabulky," okomentoval utkání Zverev.

Pro Alcaraze se jednalo o první zápas na Turnaji mistrů. Španěl se kvalifikoval i minulý rok, ale na poslední chvíli byl nucen se odhlásit kvůli zranění. Letos prohrál první utkání. Musí tak doufat, že bude úspěšný ve dvou zbývajících zápasech.

Ruské derby ovládl Medveděv

Jako další na kurt nastoupil Daniil Medveděv, jehož soupeřem byl kamarád Andrey Rublev. I tito hráči se stejně jako Alcaraz se Zverevem střetli tento rok již dvakrát. Obě předchozí utkání přitom vyhrál Medveděv bez ztráty setu.

I tomuto utkání dominovala právě současná světová trojka. Daniil Medveděv získal první sadu po využití čtvrtého setballu. Ve druhém dějství dokázal soupeři vzít podání hned dvakrát a nakonec slavil výhru poměrem 6-4, 6-2. Díky této dvousetové výhře zaujal bývalý vítěz US Open první místo v červené skupině.

"Myslel jsem, že na tomto povrchu nebudeme mít tolik šancí na break. Naštěstí se mi při breakballech podařilo trefit několik dobrých servisů. To je příjemnější, než je odvracet ve výměnách. V těch důležitých bodech jsem hrál lépe."

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi

Nejnovější komentáře

Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full