Carlos Alcaraz píše historii! Ve které statistice je lepší než Velká trojka?

Zdroj fotky: Getty Images

Vycházející španělská hvězdička naskočila na okruh ATP teprve v roce 2020. Během necelých dvou let odehrála 100 soutěžních utkání a připsala si v nich neuvěřitelnou bilanci 75-25. To se žádnému jinému hráči v úvodní stovce duelů nikdy nepodařilo.

Carlos Alcaraz prožil raketový vstup na okruh ATP. V únoru 2020 se stal prvním hráčem ročníku 2003, který vyhrál zápas na Tour. Tehdy mu ještě bylo 16 let a vyšlápl si na krajana a světovou jednačtyřicítku Alberta Ramose-Viñolase.

Od té doby nabrala jeho kariéra neskutečných rozměrů. Sezonu 2020 zakončil na 141. pozici v žebříčku. Od té doby šel jenom výš. V červenci 2021 vyhrál první turnaj, když v chorvatském Umagu zdolal všechny soupeře.

Průlom zažil téhož roku i na US Open, na americkém grandslamu se probojoval do čtvrtfinále, kde jeho pouť ukončilo zranění. Sezonu 2021 zakončil triumfem na Next Gen Finals, kde nenašel přemožitele. Přezimoval na 32. příčce žebříčku.

V roce 2022 odehrál Alcaraz dalších šest finálových zápasů, ve čtyřech případech si domů odvezl trofej pro šampiona turnaje. Největšími tituly jsou pro něj bezesporu tisícovky z Miami a Madridu.

Bez těchto úspěšných útoků na tenisové trofeje by nejspíše nevyhrál 75 ze svých prvních 100 utkání na okruhu ATP. Takový počin se žádnému jinému tenistovi v historii nepodařil. Dosavadní rekord držel Andy Roddick, který v prvních 100 odehraných utkáních ovládl 73 zápasů.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Eurosport (@eurosport)

Členové Velké trojky za devatenáctiletým Alcarazem zaostávají "o parník". Nejlepší byl v mládí Nadal, který zvítězil v 67 z úvodní stovky zápasů. Djokovič slavil v 65 případech a Federer uspěl pouze jednapadesátkrát.

Světová čtyřka se nyní chystá na turnaje v Severní Americe. V následujícím týdnu by se měla představit v Montrealu na National Bank Open.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full