Carlos Alcaraz ukončil sezónu jako nejmladší světová jednička v historii

Zdroj fotky: Getty Images

Španělský tenista Carlos Alcaraz měl sezónu zakončit na Turnaji mistrů v Turíně. Kvůli zranění byl ale nucen odstoupit. Do italské metropole ale dorazil. Včera zde převzal trofej pro hráče, který sezónu zakončil jako světová jednička. Zapsal se tak do historie.

Boj o trůn 

Carlos Alcaraz si mohl pozici světové jedničky zajistit již na turnaji v Paříži. Aby tuto jistotu měl, musel celý turnaj opanovat. To se mu ale nepovedlo. Ve čtvrtfinále skrečoval ve druhém setu proti Runemu. Na jeho konečné pozici v žebříčku v závěru roku tak rozhodovali jiní.

Na Turnaji mistrů byli dva hráči, kteří mohli Alcaraze z trůnu sesadit. Byl to Rafael Nadal a Stefanos Tsitsipas. Druhý jmenovaný se mohl stát první světovou jedničkou v historii bez získaného grandslamového titulu. K tomu potřeboval vyhrát všechna utkání. Jeho šance se ale rozplynuly hned po prvním zápase. V tom jej ve dvou setech porazil Novak Djokovič.

Ve hře tak zůstal pouze jeho krajan Rafael Nadal. Ten k návratu do čela žebříčku potřeboval získat titul. Ani jemu se ale nedařilo. Jeho první soupeř Taylor Fritz předvedl ve svém vůbec prvním zápase na Turnaji mistrů skvělý výkon a Malorčana porazil ve dvou setech. Lépe se mu nevedlo ani ve druhém utkání. Felix Auger-Aliassime vyhrál bez ztráty setu a zajistil tak Alcarazovi pozici světové jedničky na konci roku.

Nejmladší světová jednička

Carlos Alcaraz se tímto počinem zapsal do historie. Stal se totiž nejmladším hráčem, který ukončil sezónu jako světová jednička. Podařilo se mu to ve věku 19 let a 240 dnů. Na druhém místě se nachází Australan Lleyton Hewitt, který jako první hráč světa přezimoval v roce 2001 ve věku 20 let a 310 dnů. Následuje Andy Roddick na třetím, Jimmy Connors na čtvrtém a Pete Sampras na pátém místě.

"Zakončit rok jako světová jednička pro mě moc znamená. Jsem sice trochu zklamaný z toho, že si letos nemohu zahrát Turnaj mistrů, ale takové věci se někdy stávají. Ale tato trofej je úžasná. Moje tvrdá práce se vyplácí," okomentoval Carlos Alcaraz.

Trofej pro prvního hráče světa převzal včera v Turíně před zápasem Tsitsipas–Medveděv.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full