Carlos Alcaraz v pětisetové bitvě udolal Djokoviče a stal se vítězem Wimbledonu

Wimbledon viděl jeden z nejnapínavějších grandslamových finálových zápasů poslední doby. Carlos Alcaraz a Novak Djokovič svedli neskutečnou bitvu o titul. Vítězem se nakonec stal španělský mladík, který získal druhou grandslamovou trofej.

Jednoznačný zápas se proměnil v pětisetovou bitvu

Diváky na Wimbledonu dnes čekalo velmi očekávané mužské finále. Jeho aktéry byli dva nejvýše postavení hráči v pavouku. Carlos Alcaraz a Novak Djokovič se utkali poprvé od Roland Garros a usilovali jak o zisk trofeje, tak i o post světové jedničky.

Novak Djokovič vstoupil do tohoto utkání velmi sebevědomě. Svému soupeři nedal téměř žádnou šanci. Vytvořil si náskok 5-0. Srb nakonec získal úvodní sadu se ztrátou jedné hry. Carlos se ve druhém setu zlepšil. Se sedminásobným vítězem Wimbledonu držel krok a musel rozhodovat tiebreak. Zkrácenou hru opanoval po odvrácení jednoho setballu.

Ve třetím dějství byli diváci svědky jedinečného momentu. Pátá hra na podání Djokoviče trvala dlouhých dvacet šest minut. Po třinácti shodách ji nakonec získal španělský tenista, který v tomto setu převzal iniciativu a vyhrál poměrem 6-1. Novak se ale nevzdal. Opanoval čtvrtou sadu a musel rozhodovat set číslo pět.

Tam rozhodla hned třetí hra. Španělský tenista prorazil servis Djokoviče a po potvrzení breaku se dostal do vedení 3-1. Tuto výhodu si Carlos Alcaraz dokázal udržet a vyhrál po setech 1-6, 7-6, 6-1, 3-6, 6-4.

Dominance "Velké čtyřky" prolomena

Carlos Alcaraz se v pouhých dvaceti letech raduje z druhého grandslamového titulu. Ukončil tak vítěznou sérii Novaka Djokoviče. Ten ve Wimbledonu vyhrál 34 zápasů a získal čtyři tituly v řadě. Navíc Srbovi překazil návrat na pozici světové jedničky.

Stal se třetím nejmladším a třetím španělským vítězem nejslavnějšího turnaje světa. Před ním to dokázal Manuel Santana a dvakrát Rafael Nadal.

Od roku 2003 na tomto turnaji vítězili pouze hráči tzv. "Velké čtyřky." Jejími členy jsou Novak Djokovič, Roger Federer, Rafael Nadal a Andy Murray. Dominance těchto hráčů byla na Wimbledonu poprvé po dvaceti letech prolomena.