Čas je na její straně, hovoří Kontaová o zraněních Raducanuové

Zdroj fotky: Getty Images

Bývalá britská tenisová jednička Johanna Kontaová se v nejnovějším rozhovoru pro Sky Sports rozpovídala o své krajance Emmě Raducanuové. Jednatřicetiletá tenistka věří, že zranění mohou mladičkou Britku posílit. Co dalšího prozradila?

Emma Raducanuová se po senzačním zisku trofeje z US Open v roce 2021 trápí se zdravotními problémy. Od začátku roku 2022 musela vzdát šest zápasů. Nyní přerušila sezonu kvůli operacím zápěstí i kotníku.

Je tedy jasné, že dvacetiletá Britka přijde o nejbližší turnaje. „Celkově si dovedu představit, že tato operace nebyla pro Emmu překvapením. Nejspíš měla dost času na to, aby zpracovala své pocity a prošla si všechno v hlavě, takže teď ji čeká velký proces zotavování. Nemyslím si, že by to pro ni byl šok, a proto se zdá být v poměrně dobré náladě,“ komentuje její situaci někdejší britská jednička Jo Kontaová.

Johanna Kontaová byla v roce 2016 členkou elitní světové desítky. Byla dokonce první Britkou, která se od roku 1984 do TOP 10 dostala. Zároveň ve třech ze čtyř grandslamů dokázala projít až do semifinále a na okruhu WTA získala čtyři trofeje. Tou nejcennější je nejspíše pohár z tisícovky v Miami. Se svou bohatou kariérou se rozloučila v roce 2021 po vleklých problémech s kolenem.

„Nemyslím si, že by její věk byl důvodem k obavám. Je jí dvacet, takže má ještě hodně času, protože je na začátku své kariéry. Samozřejmě nechcete být mladí a mít za sebou operaci. V historii však bylo mnoho sportovců, kteří podstoupili operaci jako mladí, a přesto se vrátili silnější, vrátili se lepší a dokázali ve sportu skvělé věci. Je to překážka, ale je dobře připravená ji překonat a má na své straně čas,“ myslí si Kontaová.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený ~ (@emmaraducanu)

Rekonvalescence může být dlouhá, odhaduje Kontaová

Zároveň však někdejší britská hvězda ví, že to s Raducanuovou bude běh na dlouhou trať. „Určitě to bude delší proces. Myslím, že její tým bude řídit její zátěž, bude to o tom, aby ji nezatěžovali příliš rychle. Pokud s čímkoli uspěcháte proces zotavení, v devíti případech z deseti to nedopadne dobře,“ dodává Britka.

Emma Raducanuová ještě neoznámila, jak dlouhá je odhadovaná doba rehabilitace. Jisté je, že French Open určitě nestihne, stejně tak bude muset vynechat i domácí Wimbledon. Teoreticky je ve hře návrat ve Flushing Meadows na US Open, vše chce ale čas. „Myslím, že se bude chtít co nejdříve vrátit na kurty, a pokud se bude moci vrátit na US Open, tak to udělá. Jestli jí to tělo dovolí a jestli jí to dovolí průběh rehabilitace, to se podle mě teprve uvidí,“ tvrdí Kontaová.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full