Češi si podmaňují Trnavu! Po Havlíčkové triumfoval i Jakub Menšík

Zdroj fotky: ČTS

Před několika týdny získala v Trnavě svůj první titul mezi dospělými Lucie Havlíčková. Na její triumf navázal tento týden Jakub Menšík, který si podmanil mužský turnaj. Získal tak pátý titul mezi dospělými.

Druhý turnaj po menší pauze

Jakub Menšík odehrál v Trnavě teprve druhý turnaj po měsíční pauze. V únoru odehrál kvalifikaci challengeru ve Francii. Od té doby se na kurtech představil poprvé až minulý týden ve Španělsku. Tento týden plnil roli pátého nasazeného na turnaji ITF v Trnavě. Mladý Čech chtěl navázat na úspěchy z konce roku 2022, kdy vyhrál tři turnaje v řadě.

Finalista juniorského Australian Open procházel pavoukem turnaje bez ztráty setu. Bez problémů si poradil s Mikolajem Lisem, Davidem Pichlerem a Lukášem Pokorným. Náročnější zápas na něj čekal až v semifinále s osmým nasazeným Turkem Yankim Erelem. Toho porazil až v tiebreacích 7-6, 7-6 a postoupil do boje o trofej.

Pátý titul mezi dospělými

Dnešní finále odehrál proti šestému nasazenému Švédovi Karlu Fribergovi. I on se do finále dostal bez ztráty setu. Úvodní sada byla velmi vyrovnaná. Oba hráči předváděli skvělé výkony hlavně na servisu. Ani jeden z hráčů nečelil breakballu a tak musela rozhodovat zkrácená hra. Tam český tenista odvrátil dva setbally a set nakonec získal ve svůj prospěch.

Rozhodující se ve druhém setu stala čtvrtá hra. Sedmnáctiletý Čech si vypracoval první a zároveň poslední breakball. Ten také proměnil a tuto výhodu si udržel až do konce utkání. Jakub Menšík nakonec vyhrál po setech 7-6, 6-4 a získal svůj pátý titul z kategorie ITF. Doplnil tak Lucii Havlíčkovou, která před několika týdny ovládla místní turnaj žen.

„Řekl bych, že to byl nejnáročnější zápas. Soupeř měl obrovskou kvalitu a šlo to vidět hned v úvodu utkání. Bylo strašně těžké si podržet servis a ještě těžší hrát na returnu. Soupeř byl všude. Nedal mi nic zadarmo a kousal za každého stavu. Podařilo se mi to otočit a šlo vidět, že na začátku druhého setu z toho byl trochu zlomenější. Jakmile se z toho oklepal, tak zase začal hrát tu svou nechutnou hru a zase to byl velmi náročný zápas. Na konci utkání jsem musel hrát zuby nehty,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.

Díky zisku trofeje v Trnavě si Jakub Menšík opět vylepší své žebříčkové maximum. Posunout by se měl zhruba o 50 příček a to konkrétně ze 390. místa na 340. pozici. Body se Menšíkovi přičtou až 10. dubna.