Češi vedou nad Portugalskem 2-0, Macháč získal druhý bod po třech hodinách

Zdroj fotky: ČTK

První den daviscupového duelu je za námi. Do svých zápasů dnes nastoupil Jiří Lehečka a Tomáš Macháč. Ani jeden to se svým portugalským soupeřem neměl jednoduché. Oba se ale mohli radovat z vítězství.

Česká jednička nezaváhala

Jako první se dnes na kurtu představil Jiří Lehečka. Čtvrtfinalista nedávného Australian Open vstupoval do utkání v roli favorita. Jeho soupeřem byl 105. hráč světa Nuno Borges. I když se mezi aktéry zápasu nachází rozdíl 66 příček, odehráli poměrně vyrovnaný zápas.

Utkání odstartoval na servisu český hráč. Jiří jako první prorazil podání soupeře a dostal se do vedení 5-3. Portugalec si ale vzal ztracený servis zpět. Hned v následující hře dokázala česká jednička první set po využití šestého setballu uzavřít.

Čech se dostal do vedení jako první i ve druhém dějství. Stav 3-1 ale neudržel. O sadě i tentokrát rozhodla desátá hra. Jiří Lehečka počtvrté v zápase prolomil podání soupeře a zvítězil po setech 6-4, 6-4.

„Ze začátku jsem byl příliš pasivní. Po dlouhé době jsem hrál na antuce a trvalo mi, než jsem se dostal do tempa, které jsem potřeboval. Byl to velmi těžký zápas, ale jsem rád, že jsem získal první bod. Pomohlo mi, že jsem o dost lépe servíroval a hrál na jistotu," řekl po utkání pro ČT Sport Jiří Lehečka.

Macháč ovládl třísetové drama

Naprosto odlišný zápas odehrál Tomáš Macháč. Ten se dnes utkal s Joao Sousou. Aktuálně 84. hráče světa již v minulosti porazil, konkrétně na olympiádě v Tokiu. I druhé vzájemné utkání těchto hráčů přineslo obrovskou podívanou.

Portugalská jednička vstoupila do zápasu sebevědomě. Sousa se dostal do vedení 3-0 a Macháč musel dotahovat. To se mu podařilo. Ztracené podání si vzal zpět a o výsledku úvodní sady rozhodoval tiebreak. Tomáš ji vyhrál poměrem 8-6 a po odvrácení dvou setballů.

Druhý set se vyvíjel úplně jinak než ten první. Macháč v něm celkem čtyřikrát přišel o podání. V celé sadě si jej udržel pouze jednou. To mělo za důsledek ztrátu druhého dějství.

V rozhodující sadě byla zlomovým bodem třetí hra. Sousa po téměř dvacetiminutovém gamu přišel o servis. Macháč se po následném potvrzení breaku dostal do vedení 3-1. Díky získanému sebevědomí dokázal Tomáš prolomit podání Portugalce ještě jednou. Nakonec zvítězil po setech 7-6, 3-6, 6-2. Češi tak po prvním dnu vedou nad Portugalskem 2-0.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full