Česká stopa na US Open 2022

Zdroj fotky: Getty Images

Letošní poslední grandslam sezóny se pomalu ale jistě blíží. US Open začíná již v pondělí a čeští fanoušci tenisu se rozhodně nebudou nudit. V hlavní soutěži totiž figuruje hned 13 tenistů z České republiky. Kdo budou jejich soupeři v prvním kole?

Devět Čechů mělo účast jasnou

Do hlavní soutěže letošního US Open se dostalo devět Čechů. Mezi muži měli hlavní účast jistou dva hráči, a to Jiří Lehečka a Jiří Veselý. První zmíněný je momentálně českou jedničkou a bude v hlavní soutěži debutovat. Jeho soupeřem v prvním kole bude Cristian Garin z Chile. Veselého čeká zápas s Danem Evansem. Toho při prvním vzájemném utkání dokázal porazit.

V New Yorku se představí deset Češek, jedinou omluvenku dodala zraněná Markéta Vondroušová. Nejvýše nasazenou z nich je Petra Kvitová. Finalistka turnaje v Cincinnati si v prvním kole zahraje s kvalifikantkou Andreevou. Loňska čtvrtfinalistka Karolína Plíšková bude hrát proti Magdě Linette z Polska a Barbora Krejčíková turnaj odstartuje proti další kvalifikantce Contreras Gomez.

Jediné České derby čeká Marii Bouzkovou a Lindu Noskovou, která postoupila z kvalifikace. Těžkou soupeřku obdržela Tereza Martincová. Ta si zahraje s Kaiou Kanepi. Předposlední českou zástupkyní je Kateřina Siniaková, která bude hrát proti vracející se Taylor Townsend. Karolína Muchová si hlavní soutěž zahraje díky chráněnému žebříčku. Její první soupeřkou bude Ajla Tomljanovič.

Sestavu doplnili úspěšní kvalifikanti

Kromě výše zmíněných devíti hráčů uvidíme v hlavní soutěži i nové tváře. Z kvalifikace postoupili další čtyři tenisté. Všichni z nich přitom na tomto grandslamu zažijí premiéru.

Mezi muži byl jediným úspěšným kvalifikantem Tomáš Macháč. Postupně porazil Koláře, Kovalíka a Cobolliho. V prvním kole bude hrát s Botic van de Zandschulpem. Dalibor Svrčina skončil ve druhém kole kvalifikace na raketě Denise Novaka.

České tenistky byly úspěšnější. Kvalifikací neprošla pouze Jesika Malečková, která prohrála v prvním kole s Katerynou Baindl. Linda Nosková jí zvládla projít bez ztráty setu. Ve druhém kole porazila vracející se Eugenie Bouchard po setech 6-2, 6-3. Hlavní soutěž si na grandslamu zahraje podruhé, ale poprvé na US Open. V prvním kole bude hrát proti Marii Bouzkové.

Linda Fruhvirtová je další českou hráčkou, která si v New Yorku zahraje hlavní soutěž. V prvním kole hlavní soutěže se představí poprvé. Na Roland Garros skončila ve finále kvalifikace. Sedmnáctiletá Češka zatím ztratila pouze jeden set, a to ve 3. kole kvalifikace s Chloe Paquet. Nyní ji čeká 79. hráčka světa Xinyu Wang.

Velmi nečekaný byl postup teprve šestnáctileté Sáry Bejlek. Hned v prvním kole si vyšlápla na bývalou světovou desítku Kristinu Mladenovič. Porazila ji ve třech setech. Následně ve dvou setech vyřadila Australanku Hon. Finále kvalifikace bylo napínavé. Heather Watson porazila po setech 3-6, 6-4 a 7-5 a v hlavní soutěži Sáru Bejlek čeká Liudmila Samsonova.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full