České tenistky si na Prague Open připsaly první výhry na okruhu WTA

Zdroj fotky: Pavel Lebeda (sportpics.cz)

Tenisový turnaj Livesport Prague Open má za sebou druhý den hlavní soutěže. Dnes debutovaly na okruhu WTA hned tři Češky. Konkrétně to byla Lucie Havlíčková, Dominika Šalková a Barbora Palicová. Jak se jim první zápasy vydařily?

Havlíčková na úvod přemohla krajanku

Letošní rok Lucii Havlíčkové vychází. Na začátku června se jí podařilo opanovat juniorské Roland Garros, a to jak ve dvouhře, tak i ve čtyřhře. Od pořadatelů Prague Open obdržela divokou kartu do hlavní soutěže a je tak její nejmladší účastnicí. Původně měla být její úvodní soupeřkou na okruhu WTA Karolína Muchová. Ta se ale kvůli pozitivnímu testu na covid-19 musela odhlásit.

V prvním zápase se utkala s Barborou Palicovou, která na hlavním okruhu také debutovala. Ta na rozdíl od Lucie musela do kvalifikace, kde porazila Kužmovou a Wickmayer. První set vyhrála Havlíčková poměrně hladce. V tom druhém ze začátku dominovala Palicová, která se dostala do vedení 3-0. Vítězka French Open ale srovnala a nakonec vyhrála po setech 6-2, 7-6. V dalším kole ji čeká první nasazená Anett Kontaveit.

Šalková si vyšlápla na favoritku 

Další Češkou, která nastoupila do kvalifikace, byla Dominika Šalková. Osmnáctiletá tenistka pražské Sparty se na postup do hlavní soutěže pořádně nadřela. Její první soupeřkou byla Astra Sharma. Dvoustou hráčku světa se Dominice podařilo porazit po setech 4-6, 6-4, 6-2. O něco těžší průběh měl zápas proti Natalii Vikhlyantsevě, nad kterou zvítězila poměrem 6-7, 7-5 a 6-2.

Los v hlavní soutěži Dominice za soupeřku určil Ylenu In-Albon. Švýcarka je momentálně 123. hráčka světa, zatímco Dominika až 421. Výsledek ale vypadal jinak než by se čekalo. Šalková se dostala do vedení 6-1, 5-1. V sedmé hře druhého setu nevyužila čtyři matchbally a zápas se začal dramatizovat. Po využití sedmého matchballu vyhrála 6-1, 6-4 a utká se s Marií Bouzkovou.

První výhru si připsala i Nosková

Linda Nosková svůj debut na hlavním okruhu již zažila. Na letošním Roland Garros prošla tříkolovou kvalifikací. Rok poté, co tento grandslam opanovala, zde zažila debut na okruhu WTA. Její soupeřkou byla Emma Raducanu. Vítězka US Open byla velkou favoritkou zápasu. Linda ale hrála velmi dobře a rozhodnout musel třetí set. Britka nakonec vyhrála po setech 6-7, 7-5, 6-1.

Stejně jako Lucie Havlíčková, tak i Nosková dostala do hlavní soutěže Prague Open divokou kartu. V prvním kole se utkala s Natalií Vikhlyantsevou, která se do hlavní soutěže dostala jako lucky loser. Od samého začátku byla tou lepší hráčkou právě Linda. Dostala se do vedení 6-2, 3-1. Za tohoto stavu Ruska zápas vzdala. Linda si připsala první výhru na hlavním okruhu a dále se utká s Alize Cornet.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full