Češky postupují na finálový turnaj BJKC po výhře nad Ukrajinou

Zdroj: Český tenisový svaz / Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

Češky se v rámci kvalifikačního utkání Billie Jean King Cupu utkaly s výběrem Ukrajiny. Jednalo se o vůbec první střetnutí mezi těmito zeměmi. Český tým ale potvrdil roli favoritek a postoupil na listopadový finálový turnaj.

Demolice ukrajinské jedničky 

Do roli dvojky českého týmu nominoval kapitán Petr Pála Markétu Vondroušovou. Olympijská finalistka odstartovala utkání proti ukrajinské jedničce Martě Kostyuk. Ta letos v Austinu získala svůj první titul z okruhu WTA. V zápase ale Markéta jasně dominovala. Nakonec zvítězila 6-2, 6-1 a dostala Češky do vedení 1-0.

První výhra Krejčíkové 

České jednička Barbora Krejčíková nastoupila proti překvapivé soupeřce Katarině Zavatske. I ve druhém vzájemném utkání byla ale tou lepší hráčkou vítězka Roland Garros. Po dvou vyrovnaných setech nakonec vyhrála po setech 6-4, 6-3. Česky po prvním dni vedly 2-0.

Barbora navíc oznámila, že finanční odměnu za účast v kvalifikaci Billie Jean King Cupu věnuje lidem, které zasáhlo zemětřesení v Turecku.

"Chci, aby to pomohlo tureckým lidem v zasažených oblastech. Je to velmi smutné. Chci také pomoci mladým tenistům, kteří tam jsou a ztratili vše. Jsem ráda, že mohu takto někomu pomoci. Budu mít radost, pokud to některému z dětí vrátí úsměv na tváři."

Prohra v souboji týmových jedniček

Druhý den odstartovalo utkání mezi Barborou Krejčíkovou a Martou Kostyuk. Česká tenistka byla úspěšnější v první sadě. Ve druhém dějství prolomila hned v první hře podání Kostyuk, ale následně prohrála šest her v řadě a rozhodoval třetí set. I ten nakonec zvládla Ukrajinka a vyhrála poměrem 3-6, 6-1, 6-4.

O postupu rozhodla Vondroušová 

Ukrajinky tedy snížily na stav 2-1 a bylo na Markétě Vondroušové, aby utkání ukončila. Proti Zavatske hned ze začátku prohrávala 0-3. Následně vyhrála šest her v řadě a získala úvodní sadu. Rozhodující hrou byla ve druhém setu sedmá hra, kdy Zavatska přišla o servis. Výhodu breaku si ale Markéta udržela a vyhrála po setech 6-3, 6-4.

"Mám za Česko něco nahráno. Na zvláštní atmosféru jsem zvyklá a více si věřím. Na nervozitu jsem úplně zapomněla díky hecování lidí z našeho týmu a pokřiku, který vždycky někdo vymyslí těsně před nástupem. Bývá to taková krátká rýmovačka," popsala atmosféru vítězka již dvanácti zápasů v Billie Jean King Cupu.

Češky porazily Ukrajinu 3-1 na zápasy. I letos se tak mohou těšit na start na finálovém turnaji, který se odehraje v listopadu. Minulý rok Češky vypadly v semifinále.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full