Češky si finále BJK Cupu nezahrají. Muchová i Plíšková padly

Zdroj fotky: ČTK / AP / Kin Cheung

Češky nedokázaly Švýcarkám oplatit porážku z loňského Poháru Billie Jean Kingové a finále si nezahrají. Jasno bylo už po úvodních dvouhrách, kdy Muchová ani Plíšková své duely nezvládly.

Porážka v semifinále Poháru Billie Jean Kingové znamená konec v letošním ročníku soutěže a nejspíše i nutnost odehrát na jaře kvalifikaci. Pokud se totiž nic nezmění na formátu turnaje, tak účast v příštím ročníku si přímo zajistí finalisté, což jsou v tomto případě Austrálie se Švýcarskem.

Jak se dnešní porážka rodila?

Jako první nastoupila ke dvouhře Karolína Muchová, která vyzvala Viktoriji Golubicovou. Švýcarka si velmi rychle vypracovala náskok dvou brejků a Muchová prohrávala 0:3. Brzy se Češce však podařilo snížit na 3:4. Rodačka z Olomouce však promarnila několik příležitostí na brejbol a Švýcarka v klidu dopodávala.

Druhá sada byla zkraje plná ztracených servisů. Golubicová toto prokletí zlomila a odskočila na 5:3. Na tuto skutečnost česká reprezentantka nedokázala reagovat a se Švýcarkou padla i ve druhém setu.

Do druhého singla nastoupila proti rozjeté Belindě Benčičové Karolína Plíšková. První sada byla jasně v režii Švýcarky se slovenskými kořeny. Benčičová profitovala hlavně z dobrého čtení servisu české jedničky. Mnoho fiftýnů získala po chybách rodačky z Loun a pevní sadu opanovala poměrem 6:2.

V následujícím dějství však převzala otěže zápasu Plíšková. Z rakety Češky šlo přesnější podání, když si připsala 9 es. Naopak Švýcarka se dopustila mnohem většího množství chyb než v sadě první. Češka však za stavu 5:3 nedokázala dopodávat a Benčičová si po zlepšené hře připsala brejk zpět. Druhá sada došla až do tiebreaku, který vyhrála poměrem 8:6 švýcarská reprezentantka.

Češky tak v Glasgow končí a Švýcarky v zítřejším finále narazí na Australanky, které v odpoledním semifinále přetlačily domácí Britky.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full