Češky v Římě kosily favoritky, Vondroušová i Bouzková vyřadily hráčky z první desítky

Zdroj fotky: Getty Images

Na turnaji v Římě se dnes představilo celkem pět českých hráčů. Nikoho z nich nečekal jednoduchý soupeř. Do osmifinále dokázaly postoupit tři Češky. Vondroušová a Bouzková dokonce vyřadily hráčky z TOP 10.

Vondroušová s Bouzkovou uspěly proti hráčkám z TOP 10

Jako první se z českých hráčů dnes na kurt dostala Markéta Vondroušová, která se utkala s Marií Sakkari. Zápas se vyvíjel dobře. Úvodní sadu mohla uzavřít za stavu 5-3, ale Řekyně dokázala srovnat na 5-5. Nicméně vzápětí opět přišla o servis a Markéta získala první set. Vondroušová byla lepší hráčkou i v druhém dějství. Dvakrát připravila Sakkari o servis a vyhrála po setech 7-5, 6-3. Podeváté tak získala skalp tenistky z nejlepší desítky.

Marie Bouzková se také utkala s hráčkou z TOP 10. Proti Coco Gauff nezačala vůbec špatně. Bohužel na začátku neudržela vedení 2-0 a první set prohrála. Od této chvíle byla ale podstatně dominantnější než Američanka. Dvakrát prolomila podání soupeřky a srovnala stav zápasu. Rozhodující set měl podobný průběh jako ten druhý a Bouzková vyhrála poměrem 4-6, 6-2, 6-2. Poprvé od loňského Wimbledonu tak porazila hráčku TOP 10.

Muchová vyzrála na domácí oblíbenkyni 

Třetí Češkou, která postoupila do osmifinále, se stala Karolína Muchová. Ta se již ve druhém zápase v řadě utkala s italskou hráčkou. Tentokrát nastoupila proti Camile Giorgi. Italka vstoupila do utkání dominantně. V prvním setu se dostala do vedení 5-1. Muchová ale náskok soupeřky smazala a sadu nakonec vyhrála v tiebreaku. Druhé dějství bylo poměrně jednoznačné a Karolína vyhrála poměrem 7-6, 6-2.

Končí dva favorité na postup do osmifinále

S turnajem se naopak loučí Barbora Krejčíková. V souboji s Jelenou Ostapenko byla ve vedení 5-1. Od té doby ale dokázala získat jedinou hru a prohrála ve dvou setech 6-7, 0-6.

Končí i Jiří Lehečka, který nezvládl dohrávku včerejšího zápasu proti Fabianu Marozsanovi. Utkání bylo přerušeno za stavu 6-4, 1-6, 1-2 z pohledu Lehečky. O vítězi utkání se rozhodovalo až v tiebreaku třetí sady. Tam Lehečka nevyužil vedení 3-1 a s turnajem se rozloučil. Promarnil tak šanci si zítra zahrát s Alcarazem.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full