Challenger v Marbelle láká velkými návraty

Zdroj fotky: Getty Images

Příští týden se ve španělském městě Marbella bude konat turnaj kategorie ATP Challenger a WTA 125k. V mužském pavouku figuruje celkem 10 hráčů z TOP 100, jako například Alex Molčan, Pablo Andujar nebo Jiří Veselý. Ty největší hvězdy turnaje se na soupisku dostaly po obdržení divoké karty. Oba dva hráče navíc čeká návrat po velmi dlouhé době.

Wawrinka se představí po více jak roce

Prvním tenistou, který obdržel divokou kartu do turnaje, byl Stan Wawrinka. Trojnásobný grandslamový vítěz se na kurtu naposledy ukázal minulý rok v Kataru. Kvůli zranění nohy, které jej limitovalo, musel podstoupit operaci.

Původně svůj návrat naplánoval až na duben. To se měl zúčastnit turnaje v Monte Carlu. Ve Španělsku ale nyní trénuje a od pořadatelů turnaje Andalucia Open přijal divokou kartu do hlavní soutěže. Za celý rok, co nehrál, se Wawrinka propadnul až na 232. místo. Návrat pro něj bude o to těžší, jelikož v Marbelle nebude figurovat mezi nasazenými hráči.

Kromě Švýcara se vrátí i Thiem

Stan Wawrinka nebude jediným hráčem, který se na tomto turnaji vrátí na okruh. Dominic Thiem se minulý rok herně trápil. Na turnaji, který se konal na španělském ostrově Mallorca, si navíc způsobil zranění zápěstí. To jej vyřadilo ze hry na celý zbytek sezóny. Neobhájil cenné body a nyní se nachází na 50. místě.

Svůj comeback plánoval dříve než v Marbelle. Nejdříve doufal, že stihne Australian Open, ale to se nepodařilo. Dále se přihlásil na antukové turnaje v Jižní Americe. Jeho nejdéle vleklé zranění mu ale neumožnilo hrát ani tam. Následně se tedy opět vrátil k léčbě a tréninku. Tento týden kvůli tomu odcestoval do španělské metropole. Včera na svém instagramovém účtu oznámil, že se zúčastní místního turnaje.

“Ahoj všichni, chtěl bych vám oznámit, že následující týden se zúčastním turnaje v Marbelle ve Španělsku. Chci si po hodně dlouhé době vyzkoušet, jaké to je odehrát soutěžní zápas. Věřím, že to je správná volba kde začít,” napsal Dominic Thiem.

Ke konci bych Vás rád pozval k poslechu našeho pořadu Tenisová stopa. Všechny jeho odvysílané díly naleznete na našem Youtube kanále. Každé pondělí se přitom můžete těšit na živé vysílání tohoto pořadu, kde naši redaktoři proberou to nejdůležitější, co se za uplynulý týden stalo ve světě tenisu.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full