Chaotická sezona Djokoviče. Nad jeho programem visí otazník

Zdroj fotky: ATP

Srbský tenista má v letošní sezoně kvůli koronaviru opravdu prořídlý program turnajů. Odehraný má jeden turnaj, z dalších se musel odhlásit. Jak to s rodákem z Bělehradu vypadá nyní?

Zápasová vytíženost? Velmi malá

Téměř na konci března má Novak Djokovič odehraná pouhá tři utkání. Srbský fenomén totiž vynechal přípravná utkání před Australian Open s tím, že australský major měl být prvním turnajem, kde se představí. Jak už všichni víme, nestalo se tak. Dvacetinásobný grandslamový šampion byl po dlouhých soudních tahanicích z Austrálie vyhoštěn.

Dalším plánovaným turnajem byla pětistovka v Dubaji, kde tehdejší světová jednička odehrála tři zápasy. Jako válec přejel srbský miláček Musettiho a Chačanovova, poté ho ve dvou sadách zastavil Jiří Veselý. Následně mu nebylo umožněno startovat na turnajích v Indian Wells a Miami.

Pár jistot Djokovič má, ale není jich mnoho

Jako další zastávku oznámil pětinásobný vítěz Turnaje mistrů tisícovku v Monte Carlu, která startuje 9. dubna. Jistou by měl mít také účast na turnaji před domácím publikem. V rodném Bělehradu se koná turnaj hned v týdnu po Monte Carlu. Už dříve jsme psali o tom, že Djokovič může pomýšlet na obhajobu Poháru mušketýrů, který je určen pro vítěze Roland Garros. Tím však jeho jistoty končí.

Mnoho zemí chtělo na jaře rozvolňovat, ale rostoucí případy koronaviru jim hází klacky pod nohy. Jak to bude s přípravnými turnaji na antuce před pařížským grandslamem? To nyní nelze vůbec odhadovat. Stejně nejistá je i další část sezony, případy totiž přibývají i ve Velké Británii. V USA je nyní situace obstojná, ale zde Djokovič narazil už pár týdnů zpět. Pro vstup do země je momentálně nutné mít očkování.

Jak je na tom Kanada? Zde se má v polovině srpna konat Canadian Open. K aktuální situaci se vyjádřil ředitel turnaje. „Se stanovením podmínek, za jakých bude možné turnaj odehrát, nespěcháme,“ řekl jasně v rozhovoru pro Eurosport. „Samozřejmě si uvědomujeme, že se situace může změnit. Kdyby se hrálo ode dneška, tak by bylo nemožné, aby se Novak Djokovič turnaje účastnil,“ doplnil Eugene Lapierre.

Djokovič je tedy v obrovské nejistotě. Pokud to takhle půjde dál, čeká pravděpodobně srbského tenistu nepříjemný propad žebříčkem. Nahánění Rafaela Nadala v počtu získaných grandslamů bude také velkým oříškem. Na Roland Garros sice může majitel 123 trofejí z okruhu ATP startovat, ale porazit Španěla v jeho "obýváku"? To je téměř nemožné, navíc když rodák z Manacoru hraje letos v úžasné formě.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full