Co nás do konce roku čeká a nemine?

Zdroj fotky: WTA

Jaké jsou vůbec plány turnajů a různých soutěží? To se vám budeme snažit zprostředkovat v tomto článku, který se bude věnovat hlavně tomu, co nás ještě do konce roku čeká za turnaje jak u mužů, tak i žen. Program je stále nabitý až k prasknutí a není divu, že hodně tenistů a tenistek zužují zranění.

Davis Cup poslední na programu mužů

Vezmeme to od začátku a podíváme se, co nás čeká v nejbližších týdnech pod hlavičkou ATP. Po zrušení turnajů v Asii se hrálo několik halových turnajů v Evropě, například Moselle Open hraný ve francouzských Métách nebo Sofia Open v Bulharsku. V Bostonu se konal také další ročník úspěšného Laver Cupu a v San Diegu stále probíhá turnaj ATP 250.

Už 7. října začíná další podnik elitní kategorie Masters BNP Paribas Open. Hraje se v Indian Wells a přezdívá se mu pátý grandslam sezóny. Turnaj se bude hrát až do 17. října a hráči se můžou těšit na venkovní tvrdý povrch a také na skvělou atmosféru.

Po tzv. „tisícovce“ se tenis přesune opět do haly. Bude následovat pár turnajů kategorie 250 a jeden turnaj kategorie 500, který bude pořádat Vídeň. Oblíbený turnaj Rogera Federera v Basileji se s ohledem k pandemii odložil na rok 2022. Začátkem listopadu se diváci mohou těšit na poslední Masters sezóny, a to na to pařížské, které má obrovskou tradici.

Ke konci roku si vezme hlavní slovo Itálie. Nejprve Milán, kde se bude hrát Next Gen ATP Finals, a poté Turín, který bude hostit Nitto ATP Finals pro nejlepších osm tenistů sezóny.

Ovšem úplně poslední slovo bude mít Davis Cup, který se bude hrát hned ve třech městech, a to v Madridu, Innsbrucku a Turíně. Semifinále a finále se potom odehraje na kurtech v Madridu.

Nabitý program i pro ženy

I ženy mají velmi náročný program a cestují z jedné strany zeměkoule na druhou. Především přelety z Ameriky do Evropy jsou nyní noční můrou všech tenistek. Momentálně se hraje například halový turnaj v Nur Sultanu, a nebo WTA 500 v Chicagu. Oba tyto turnaje jsou v kalendáři WTA novinkou.

Následuje, stejně jako u mužů, Masters v Indian Wells. Po něm budou tenistky cestovat zpět do Evropy, aby absolvovaly turnaje v Moskvě, na Tenerife a v Courmayeur v Itálii.

Poslední říjnový týden nám nabídne skvost v podobě Turnaje mistryň, který má ovšem poněkud překvapivé místo konání a je pro mnoho tenistek nepochopitelné. Hrát se totiž bude v mexické Guadalajaře. Důvodem, proč jsou hráčky poněkud rozčarované z nevšední destinace, je jejich účast na Billie Jean King Cupu (bývalý Fed Cup), který se hraje těsně před Turnajem mistryň. Uvidíme tedy, jak tenistky tento náročný přesun zvládnou. Finální sestava ještě není známa a o všech účastnicích se rozhodne až po Masters v Indian Wells.

Sledujte nás také na FacebookuInstagramu, aby Vám neuniklo nic, o čem byste měli z tenisového světa vědět.

Máte k tomuto článku co dodat?
Zapojte se do diskuze.
Zobrazit diskuzi
Skrýt diskuzi
Napište komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Google translate
usercalendar-full